Tiesībsarga Jura Jansona priekšlasījums1 ombuda institūcijas pirmajai desmitgadei veltītās konferences svinīgajā atklāšanā 2017. gada 13. decembrī.
Latvijas Republikas tiesībsarga institūcijai šogad aprit desmit gadi kopš tās izveides 2007. gadā. Desmit gadi nav daudz pret Latvijas simtgadi. Desmit gadi ir gana pret jaunatgūto neatkarību. Desmit gadi ir pietiekami, lai atskatītos uz paveikto un nospraustu jaunus mērķus tiesībsarga nākamajai desmitgadei un valsts otrajai simtgadei.
Latvijas piederība Rietumu kultūras un vērtību telpai nav apstrīdama. Par to liecina gan mūsu Satversmes tēvu viedums, 1922. gadā pieņemot tādu valsts pamatdokumentu, kas ir mūsdienīgs savā garā arī 21. gadsimtā. Satversmes sapulce jau toreiz izstrādāja, taču līdz galam nevienojās par Satversmes otro daļu – pamattiesībām. Tādēļ mana pateicība tiem valstsvīriem un valstssievām, kuri 1998. gadā Satversmei pievienoja 8. nodaļu "Cilvēka pamattiesības".
Tiesībsarga institūcijas pirmsākums ir Valsts cilvēktiesību biroja izveide 1995. gadā. Mana cieņa Valsts cilvēktiesību biroja vadītājiem – direktora pienākumu izpildītājai Kaijai Gertnerei2 un direktoram Olafam Brūveram.
Kad 2011. gadā tiku ievēlēts par tiesībsargu, no kolēģiem ļoti daudz dzirdēju pieminam Olafa Brūvera vārdu, padomu un pieredzi.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
- Pieeja jaunākajam izdevumam
- Neierobežota pieeja arhīvam – 24 h/7 d.
- Vairāk nekā 18 000 rakstu un 2000 autoru
- Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
- Personalizētās iespējas – piezīmes, citāti, mapes