Digitālās transformācijas ietekme ir plaša, un tai pakļauta ikviena tautsaimniecības nozare, kā arī privātā vai publiskā sektora funkcija. Vienojoša ir virzība uz tehnoloģiju izmantošanu pakalpojumu sniegšanas ātrumam un ērtumam, līdz ar to uz attālinātiem darījumiem un saziņu. Juridiskā ziņā būtiski ir gan jautājumi par likumu radīšanas un piemērošanas evolūciju, gan tīri praktiski aspekti par personas identitāti digitālajā vidē un tās integritāti, kas Latvijā attīstīsies šajā gadā.
Kredītiestāžu un finanšu nozarē ikdienā dzirdam arvien aktīvākas diskusijas par jauno tendenču ietekmi uz biznesa ikdienu un nākotnes veidošanu: digitalizācija, dalītā ekonomika, ceturtā industriālā vai otrā tehnoloģiju revolūcija, robotizācija, mākslīgais intelekts, ekosistēmas, disintermediācija, decentralizācija, lielie dati. Sekojam līdzi analīzei, kā šie fenomeni ietekmēs mūsu nākotni, patēriņa paradumus, mūsu pašu un mūsu klientu darbu.
Visas minētās parādības to kopumā veido digitālo transformāciju, kas jau 2017. gadā bija vadošais jautājums vairākos praktiskos un tiesībpolitikas forumos Latvijā, tai skaitā Bīriņu 13.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
- Pieeja jaunākajam izdevumam
- Neierobežota pieeja arhīvam – 24 h/7 d.
- Vairāk nekā 18 000 rakstu un 2000 autoru
- Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
- Personalizētās iespējas – piezīmes, citāti, mapes