2018. gada 21. jūnijā Saeimā steidzamības kārtībā pieņemti "Grozījumi Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā", kas no 2019. gada 1. maija varētu radīt nopietnas sekas arī fiziskajām un juridiskajām personām, kas nav valsts iestādes vai amatpersonas. Saistībā ar būtiskajām izmaiņām Ārlietu ministrija 12. septembrī uzsāka lekciju ciklu "Sankciju likuma efektīva ieviešana Latvijā", kurš noslēdzās 28. septembrī. Šajās lekcijās Ārlietu ministrija piesaistījusi Finanšu ministriju, Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, Iepirkumu uzraudzības biroju, Patērētāju tiesību aizsardzības centru un Valsts ieņēmumu dienestu.
Lekciju cikla tvērums
Ārlietu ministrijas rīkotā lekciju cikla pirmā tēma bija "Sankcijas: kas tās ir un kur tās meklēt". Pasākuma atklāšanā Ārlietu ministrijas pārstāvji sniedza ieskatu par starptautisko un nacionālo sankciju nozīmi, jo īpaši Latvijas ārpolitikā, drošības stiprināšanā un sadarbībā ar starptautiskajiem partneriem. Lekcijā tika skaidrota sankciju vēsture un būtība. Tāpat klausītāji tika iepazīstināti ar šobrīd pasaulē pastāvošajiem sankciju režīmiem un veidiem. Uzmanība tika veltīta arī Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumam (ar īpašu uzsvaru uz nesenākajiem grozījumiem tajā) un Ārlietu ministrijas lomai sankciju koordinēšanā.1
Turpmākajās lekcijās tika runāts par Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma grozījumiem attiecībā uz publisko iepirkumu regulējumu (atzīmējot sankciju ietekmi uz publisko iepirkumu procedūrām).
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
- Pieeja jaunākajam izdevumam
- Neierobežota pieeja arhīvam – 24 h/7 d.
- Vairāk nekā 18 000 rakstu un 2000 autoru
- Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
- Personalizētās iespējas – piezīmes, citāti, mapes