ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

28. Septembris 2021 /Nr.39 (1201)

Lobisma regulējuma attiecināšana uz pašvaldībām
Mg. iur.
Mārtiņš Grīnbergs
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks juridiskajos jautājumos, zvērināts advokāts (darbība uz laiku apturēta) 

Mēģinājumi pieņemt lobisma regulējumu Latvijā līdz šim ir cietuši neveiksmi – kopš 2008. gada, kad tapa pirmā koncepcija1 par lobisma nepieciešamību Latvijā, ir pagājuši 13 gadi, tomēr līdz likuma pieņemšanai Saeimā tā arī neesam nonākuši. Šobrīd, šķiet, esam tuvāk lobisma regulējuma pieņemšanai nekā iepriekš.

No 2019. gada Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas (turpmāk – Komisija) darba grupa lobēšanas atklātības likuma izstrādei (turpmāk – Darba grupa) strādā pie Interešu pārstāvības atklātības likumprojekta sagatavošanas. Šobrīd Darba grupa sagatavojusi dokumentu – "Priekšlikumi Interešu pārstāvības likumprojekta normu redakcijām",2 kas savā ziņā ir likumprojekta projekts jeb melnraksts.

 

Lobisma regulējumam jāattiecas arī uz pašvaldībām

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM), atbildot3 uz Komisijas aicinājumu, ir atbalstījusi šāda regulējuma izstrādi, norādot, ka šāds regulējums padarīs lēmumu pieņemšanu caurspīdīgāku un sekmēs uzticības vairošanu valsts un pašvaldību iestādēm.

VARAM kā vadošai valsts pārvaldes iestādei pašvaldību attīstībā un pārraudzībā4 ir būtiski, lai interešu pārstāvības atklātības regulējums tiktu attiecināts arī uz pašvaldībām.

VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Viktorija Soņeca
Intervija
Lobēšana ir pietiekami svarīga, lai tiktu regulēta
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (turpmāk – LTRK) ir lielākā uzņēmēju biedrība Latvijā, kurā apvienojušies reģionu un nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi, asociācijas, pilsētu uzņēmēju klubi un citas ...
Jānis Bordāns
Skaidrojumi. Viedokļi
Lobēšana kā politiskās līdzdalības forma
Inese Lībiņa-Egnere
Skaidrojumi. Viedokļi
Iespējamie risinājumi lobēšanas tiesiskajam regulējumam Saeimā
Jūlija Jerņeva
Skaidrojumi. Viedokļi
Lobēšanas regulējums: noziedznieku "legalizēšana" vai līdzdalības demokrātijas veicināšana
Vladlens Kovaļevs
Skaidrojumi. Viedokļi
Interešu pārstāvības regulējums – atslēga uz uzlabotu korporatīvo pārvaldību
AUTORU KATALOGS