ŽURNĀLS Informācija

22. Novembris 2022 /Nr.47 (1261)

Svarīgākais par Iekšējās drošības akadēmiju
Mg. iur.
Gints Rozenbilds
Iekšlietu ministrijas Personāla vadības un administratīvā departamenta Personāla vadības nodaļas vecākais referents 
Foto no Iekšlietu ministrijas arhīva

Pirms pāris nedēļām, 10. novembrī, notika konsorcija "Iekšējās drošības akadēmija" (turpmāk – IDA) pirmā Stratēģiskās uzraudzības padomes sēde, kurā tika apstiprināts Studiju programmas padomes sastāvs un nolikums. Tāpat tika panākta vienošanās par studiju programmas izstrādes procesu un iespējamiem termiņiem, lai mācības varētu uzsākt 2023. gada septembrī. Tādēļ šajā rakstā sniegta izvērstāka informācija par konsorcija "Iekšējās drošības akadēmija" dibināšanu, mērķiem un uzdevumiem.

Iekšējās drošības akadēmijas darbības stratēģisko kontroli nodrošinās iekšlietu ministra izveidota Stratēģiskās uzraudzības padome, bet studiju iekšējās kvalitātes kontroli un studiju procesa jautājumu koordināciju īstenos Studiju programmu padome.

Stratēģiskās uzraudzības padomes sastāvā ir 11 locekļi no Iekšlietu ministrijas, Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Universitātes, Valsts policijas koledžas, Valsts policijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ģenerālprokuratūras un Valsts ieņēmumu dienesta. Tās kompetencē ir apstiprināt Studiju programmas padomes sastāvu, lemt par stratēģiskiem ar konsorcija darbību saistītiem jautājumiem, apstiprināt konsorcija studiju programmas, pētniecības programmu, zinātniskās darbības virzienus un pieredzes prasības pedagogiem, kontrolēt piešķirtos valsts budžeta līdzekļus u.

1
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Dina Gailīte
Intervija
Tiesu varu neapmierina pakalpojums, ko sniedz Tieslietu ministrija  
Aigars Strupišs ir Augstākās tiesas priekšsēdētājs un līdz ar to arī Tieslietu padomes priekšsēdētājs kopš 2020. gada jūnija. Tiesneša amatā viņš ir kopš 2014. gada, kad sāka darbu Augstākās tiesas Civillietu departamentā, ...
Rīgas Juridiskā augstskola
Notikums
Atskats uz ikgadējo konferenci par aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem Latvijā
4. novembrī notika Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) organizētā ikgadējā konference par aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem Latvijā "Cilvēktiesības Latvijā un Eiropā: jaunie izaicinājumi". Šajā konferencē piedalījās Eiropas ...
Kristiāna Plāte
Skaidrojumi. Viedokļi
Juridiskais dizains – uz cilvēku un inovācijām orientēts dizains
Kaspars Ķikuts
Skaidrojumi. Viedokļi
Cietušā institūta normu piemērošana administratīvo pārkāpumu tiesībās
Šī raksta mērķis ir aplūkot cietušā institūtu tieši no praktiskās piemērošas prizmas un identificēt problemātiku, kas saistīta ar cietušā institūta tiesību normu reālu piemērošanu administratīvo pārkāpumu procesos iestādēs.
7 komentāri
Inga Bite
Viedoklis
Sankciju piemērošana – kā neiešaut sev kājā
AUTORU KATALOGS