ŽURNĀLS Notikums

6. Decembris 2022 /Nr.49 (1263)

Apbalvoti "Jurista Vārda" pētniecisko darbu konkursa uzvarētāji
Foto: Alīna Kļaviņa

1. decembrī Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Konferenču zālē notika "Jurista Vārda" 17. pētniecisko darbu konkursa apbalvošanas pasākums.

Šogad tika iesniegti 35 darbi, no kuriem 28 darbi sacentās konkursa vispārīgajā daļā, bet septiņi darbi pretendēja uz Frīdriha Georga fon Bunges Cerību balvu. Tāpat konkursā tika piešķirta Galvenā balva, kas nosaukta prof. Kalvja Torgāna vārdā. Darbi vispārīgajā daļā tika vērtēti četrās sekcijās: Krimināltiesību, Civiltiesību, Starptautisko un Eiropas Savienības tiesību, kā arī Valsts tiesību, tiesību teorijas un vēstures sekcijā.

Šogad konkursanti pārstāvēja piecas augstskolas un vienu koledžu: Latvijas Universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti, Daugavpils Universitāti, Rīgas Juridisko augstskolu, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, kā arī Biznesa vadības koledžu.

Apbalvošanas pasākumu atklāja "Jurista Vārda" galvenā redaktore Dina Gailīte. Savukārt pasākuma ievadrunu teica Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Dr. iur. Andrejs Judins. Pasākuma laikā ar saviem iespaidiem par lasītajiem darbiem dalījās arī katras sekcijas vērtētāji.

Kā uzsvēra D. Gailīte, "Jurista Vārda" rīkotā studentu pētniecisko darbu konkursa mērķis ir veicināt jauno tiesībnieku un viņu ideju ienākšanu Latvijas juristu diskusiju telpā. Konkursa vēsture jau pierādījusi, ka tajā piedalās un uzvar aktīvākie, radošākie un zinošākie jaunie juristi un daudzi no viņiem pēc tam gūst straujus profesionālus panākumus.

4
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Sannija Matule
Numura tēma
Viedokļu krustugunīs – process par noziedzīgi iegūtu mantu
Šī tematiskā izdevuma saturiskais tvērums ir vērsts uz procesu par noziedzīgi iegūtu mantu, aplūkojot gan tieši no tā izrietošus, gan arī saistītus jautājumus. To, ka lietpratēju diskusija par šo tēmu aizvien ir ļoti aktuāla, ...
Egons Rusanovs
Viedoklis
Mantas izcelsmes pierādīšanas problemātika tiesību uz īpašumu un taisnīga tiesas procesa perspektīvā
Gunārs Kūtris
Skaidrojumi. Viedokļi
Taisnīgums un nevainīguma prezumpcija procesā par noziedzīgi iegūtu mantu

Šajā rakstā piedāvāts autora redzējums par procesa par noziedzīgi iegūtu mantu atbilstību diviem kriminālprocesa pamatprincipiem – taisnīguma jeb taisnīgas tiesas principam un nevainīguma prezumpcijas principam.

1 komentāri
Ilze Znotiņa
Skaidrojumi. Viedokļi
Process par noziedzīgi iegūtas mantas konfiskāciju: priekšrocības un izaicinājumi
Ievērojot šī izdevuma tematisko ievirzi, autore šajā rakstā analizē priekšrocības vienam no efektīvākajiem noziedzīgi iegūtu aktīvu konfiskācijas veidiem – process par mantas konfiskāciju bez notiesājoša sprieduma ...
Juris Stukāns
Skaidrojumi. Viedokļi
Pierādīšanas standarta nošķiršanas jautājumi – "ārpus saprātīgām šaubām" un "iespējamības pārsvars"
Visbūtiskākais jautājums, analizējot krimināltiesības un tieši kriminālatbildības institūtu, ir – kāds ir pamats personas saukšanai pie kriminālatbildības, tas ir, pamats atzīt, ka persona ir vainojama izdarītajā noziedzīgajā ...
AUTORU KATALOGS