ŽURNĀLS Juridiskā literatūra

17. Janvāris 2023 /Nr.3 (1269)

Jauns rakstu krājums administratīvajās tiesībās
Anita Kovaļevska
Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta senatore 

2022. gada nogalē iznāca grāmata "Administratīvās tiesības. Raksti", kuras autors ir Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents Dr. iur. Edvīns Danovskis. Šī grāmata ir ievērības cienīga jau ar to vien, ka tā ir pirmais viena autora rakstu krājums, kurā iekļautie raksti pamatā ir veltīti administratīvajām tiesībām.

Rakstu krājums "Administratīvās tiesības" parāda daļu no E. Danovska paveiktā administratīvo tiesību jomā, jo tajā ir apkopoti 36 pēdējo 15 gadu laikā tapuši darbi, kas tomēr ir tikai daļa no autora publikācijām šajā laika periodā. Grāmata arī lieliski atspoguļo E. Danovska plašo interešu loku administratīvo tiesību jomā: administratīvo sodu tiesības, tiesības uz atbilstīgu atlīdzinājumu, valsts dienesta tiesības, kā arī dažādi citi ar administratīvo procesu un administratīvajām tiesībām saistīti jautājumi. Taču grāmatā sev interesantus rakstus var atrast ne tikai juristi, kas interesējas par administratīvajām tiesībām. Grāmatu ievada raksts par rakstiem kā tiesību zinātnes žanru, kurā E. Danovskis sev raksturīgajā saistošajā manierē izklāsta savas pārdomas par šo jautājumu. Tāpat grāmatā ir atrodami vēl arī citi raksti par Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, dažiem tās docētājiem, pētījumu rakstīšanu un pat civiltiesībām veltīts raksts par līgumu iztulkošanu.

Grāmatā ir apkopoti galvenokārt iepriekš jau publicēti raksti. Taču, kā pats E. Danovskis ir ļoti trāpīgi norādījis grāmatas ievadrakstā, raksti ir visātrāk "gaistošais" zinātnisko darbu veids, kas reizēm paslīd garām nepamanīti, un arī pamanīti tie var visai ātri izzust "no ļaužu piemiņas".

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Edgars Pastars
Skaidrojumi. Viedokļi
Interešu pārstāvības atklātības likums: kā to vislabāk ievērot
Saeima 2022. gada 13. oktobrī pieņēma Interešu pārstāvības atklātības likumu (turpmāk – Likums).1 Par tā nepieciešamību runāts daudz un kopš neatminamiem laikiem. Ņemot vērā raksta autora darba pieredzi Saeimā, Valsts ...
Dina Gailīte
Tiesību politika
Metodika likumprojekta kvalitātes mērīšanai: Gunāra Kusiņa izstrādātais pārbaudes tests
Aldis Lieljuksis
Skaidrojumi. Viedokļi
Informētā piekrišana: aktuālie tiesību jautājumi
1 komentāri
Jānis Griķis
Viedoklis
Tiesību sistēmas vienradzis – likuma robs Civilprocesa likuma 568. panta pirmajā daļā
Kā jau lielākajai daļai tiesību piemērotāju ir zināms, likuma robi un to aizpildīšanas nepieciešamība praksē ir visai reta parādība. Šādu piemēru izķeršanu tiesu praksē var uzskatīt par veiksmi. Likuma robus savā ziņā var ...
Jurijs Georgs Rusakovs
Skaidrojumi. Viedokļi
Iekšējās informācijas saturs Tirgus ļaunprātīgas izmantošanas regulas izpratnē
AUTORU KATALOGS