ŽURNĀLS Intervija

9. Jūlijs 2024 /Nr.28 (1346)

Par Lietuvas konstitūcijas izstrādes līkločiem un konstitucionālās tiesas svarīgākajiem spriedumiem
Viļņas Universitātes Juridiskās fakultātes asociētais profesors Dr. iur. Vaidots Vaičaitis (Vaidotas A. Vaičaitis) intervijā žurnālam "Jurista Vārds"
Foto no personīgā arhīva

Lietuvas un Latvijas konstitucionālās tiesības vēstures perspektīvā attīstījušās atšķirīgi. Lai sniegtu nelielu ieskatu Latvijas juristiem Lietuvas konstitucionālo tiesību vēsturē un tagadnē, būtiskākajos konstitucionālās tiesas spriedumos un redzējumā par kopējas Baltijas konstitucionālo tiesību tradīcijas pastāvēšanu, Viļņas Universitātes Juridiskās fakultātes asociētais profesors Vaidots Vaičaitis piekrita sniegt interviju "Jurista Vārdam".

V. Vaičaitis ir absolvējis Viļņas Universitātes Juridisko fakultāti un otru maģistra grādu ieguvis Eiropas tiesību akadēmijā Briselē. 2001. gadā aizstāvējis tiesību zinātņu doktora grādu Viļņas Universitātē. Vēlāk šajā pašā augstskolā ieguvis arī maģistra grādu reliģijas studijās un vēsturē. Publicējis pētījumus par Lietuvas konstitūcijas vēsturi, Lietuvas prezidenta institūciju salīdzinošā perspektīvā, kā arī citiem konstitucionālo tiesību jautājumiem.

Ievadot sarunu, lūdzu, iepazīstiniet ar sevi kā tiesībzinātnieku – kādas ir jūsu primārās zinātnisko interešu jomas?

Pēdējos divdesmit gadus manu zinātniski pētniecisko interešu lokā ir Lietuvas konstitucionālās tiesības, salīdzinošās konstitucionālās tiesības, tiesību vēsture un tiesību filozofija.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Lina Beļuniene
Skaidrojumi. Viedokļi
Personvārdu rakstība dokumentos: Lietuvas Konstitucionālās tiesas judikatūra 2023. gadā
Linda Lielbriede
Skaidrojumi. Viedokļi
Apsūdzētā tiesību garantijas ECT sprieduma "Škoberne pret Slovēniju" perspektīvā
Apsūdzētā tiesisko garantiju pietiekamība ir viens no tiesību uz taisnīgu tiesu praktiskās īstenošanas elementiem. Lai gan šim jautājumam periodiska uzmanība tiek veltīta gan nacionālajā tiesu praksē, gan teorētiskajos izklāstos, ...
Aleksejs Dimitrovs
Skaidrojumi. Viedokļi
Latvija un Minoritāšu konvencija: cik tiesiska ir mazākumtautību tiesību ierobežošana
1 komentāri
Kristīne Ķipēna, Laura Šileikiste
Skaidrojumi. Viedokļi
Ieslodzījuma vietu sistēmai – 105 gadi. Kādas pārmaiņas nesīs reformas
Ieslodzījuma vietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) tika dibināta 1919. gada 8. jūlijā, tātad 2024. gadā 8. jūlijā tā svin 105. pastāvēšanas gadadienu. 105 gadi ir laika periods, kurā ir piedzīvotas dažādas varas, ...
Mārcis Vanders
Skaidrojumi. Viedokļi
Kriptomonētas un to kopsakars ar naudu
AUTORU KATALOGS