Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

MEKLĒŠANAS REZULTĀTI

Satversmes tiesa
jaunumi  17. Maijs 2019 / 14:40
Rīgas domes noteiktie ierobežojumi ierīkot spēļu zāles Rīgas vēsturiskajā centrā atbilst Satversmes 105. pantam  
2019. gada 16. maijā Satversmes tiesa ir pieņēmusi spriedumu lietā Nr. 2018-17-03 “Par Rīgas domes 2006. gada 7. februāra saistošo noteikumu Nr. 38 “Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi” 459. punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 105. panta pirmajam, otrajam un trešajam teikumam”.
LU Juridiskā fakultāte
žurnāls 
LU JF komanda piedalās Monro E. Praisa mediju tiesību tiesu izspēlē
Šogad no 8. līdz 12. aprīlim Oksfordā, Lielbritānijā, norisinājās 12. Monro E. Praisa mediju tiesību tiesu izspēles (Moot Court) starptautiskā kārta, kurā piedalījās 36 komandas no dažādām pasaules valstīm. Latvijas Universitāti (LU) šogad pārstāvēja līdz šim gados jaunākā Juridiskās fakultātes (JF) komanda: Anna Patrīcija Mālere, Gunvaldis Leitens, Ieva Šņepste un Maira Pužule.
Tieslietu ministrija
jaunumi  17. Maijs 2019 / 09:23
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns rosina Saeimā lemt par NEPLP vadītājas atbrīvošanu no amata
Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns rosina Saeimā lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amata sakarā ar viņas neatbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteiktajai labas reputācijas prasībai – šādu aicinājumu viņš izteicis Saeimas Juridiskajai komisijai ceturtdien, 16. maijā, nosūtītajā vēstulē.
Satversmes tiesa
jaunumi  17. Maijs 2019 / 09:20
Atlīdzības par aizbildņa pienākumu pildīšanu izmaksas pārtraukšana, ja aizbildnis pārceļas uz pastāvīgu dzīvi ārvalstī, neatbilst Satversmei
Satversmes tiesa 2019. gada 16. maijā pieņēma spriedumu lietā Nr. 2018-21-01 “Par Valsts sociālo pabalstu likuma 4. panta pirmās daļas un 20. panta pirmās daļas 2. punkta, ciktāl tas attiecas uz atlīdzību par aizbildņa pienākumu pildīšanu, atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 91. un 109. pantam”.
Konkurences padome
jaunumi  17. Maijs 2019 / 09:17
Konkurences padome saņem starptautisku apbalvojumu par piedāvāto risinājumu atvērt konkurencei transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles tirgu
Konkurences padome (KP) Pasaules Bankas grupas un Starptautiskā Konkurences tīkla (ICN) rīkotajā Konkurences advokācijas konkursā (Competition Advocacy Contest) 2018–2019 saņēmusi augstāko apbalvojumu par iestādes piedāvāto risinājumu atvērt brīvai konkurencei transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles tirgu. Apbalvošanas ceremonijā, kas noris ICN ikgadējās konferences laikā, Kolumbijas pilsētā Kartagenā piedalījās KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.
Augstākā tiesa
jaunumi  17. Maijs 2019 / 09:15
Ivars Bičkovičs: Tiesu prakse un tiesību zinātne vienmēr ir bijusi un būs savstarpējā mijiedarbībā
Ceturtdien, 16. maijā, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs ar priekšlasījumu uzstājās Latvijas Universitātes simtgadei veltītajā lekciju ciklā “Tiesību zinātnes un prakses aktuālie jautājumi” , kurā viņš runāja par Augstākās tiesu instances – Senāta – sadarbību un mijiedarbību ar tiesību zinātni tiesu sistēmas veidošanās pirmsākumos un šodien.
Rīgas apgabaltiesa
jaunumi  16. Maijs 2019 / 15:38
Rīgas apgabaltiesas tiesnese pārstāv Latviju starptautiskā konferencē par starpinstitucionālo sadarbību vardarbības gadījumos ģimenē
Eiropas mēroga konferencē par starpdisciplināro sadarbību vardarbības mazināšanai sabiedrībā, kas šodien sākas Viļņā, ar Latvijas pieredzi dalīsies Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ilze Celmiņa. Tiesnese uzstāsies ar referātu “Lēmumi par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Latvijas pieredze”. No Latvijas konferencē piedalās arī Valsts policijas, Valsts probācijas dienesta un centra “Marta” pārstāvji.
Saeimas Preses dienests
jaunumi  16. Maijs 2019 / 14:35
Nostāju par orgānu izmantošanu transplantācijai varēs paust e-veselības sistēmā
Personas savu gribu attiecībā uz sava ķermeņa un orgānu izmantošanu pēc nāves varēs paust, izdarot attiecīgu atzīmi e-veselības sistēmā. To paredz ceturtdien, 16. maijā, Saeimā trešajā – galīgajā – lasījumā pieņemtie grozījumi likumā, kas reglamentē miruša cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā. Likuma izmaiņas noteiks precīzu un nepārprotamu kārtību, kādā tiek iegūta un reģistrēta piekrišana audu un orgānu ziedošanai Latvijā.
Augstākā tiesa
jaunumi  16. Maijs 2019 / 14:28
Pieteikumā par tiesībām veiktos apdrošināšanas maksājumus iekļaut attaisnotajos izdevumos nolēmums būs pieejams jūnijā
Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 16. maijā tiesas sēdē mutvārdu procesā izskatīja pieteicējas kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru noraidīts pieteikums par iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas atmaksu. Tiesas sēdē tiesa uzklausīja pieteicējas un Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvjus un noteica, ka nolēmums lietā būs pieejams 6. jūnijā.
Augstākā tiesa
jaunumi  16. Maijs 2019 / 14:26
Senāts: Attaisnojot apsūdzēto, attiecībā uz vienu noziedzīgu nodarījumu nevar būt divi pretrunīgi attaisnošanas pamati
Augstākās tiesas (Senāta) Krimināllietu departaments 15. maijā atcēla Latgales apgabaltiesas 2018. gada 6. novembra spriedumu, ar kuru apsūdzētais attaisnots apsūdzībā pēc Krimināllikuma 317. panta otrās daļas par to, ka viņš, būdams valsts amatpersona, izdarīja tīšas darbības, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja tās saistītas ar vardarbību. Senāts, atsaucoties uz jau iepriekš ...
Valsts kontrole
jaunumi  16. Maijs 2019 / 11:44
Valsts attīstībai piešķirtā nauda nesasniedz mērķus – to atklāj ministriju un centrālo iestāžu gada pārskati
Valsts kontrole ir pabeigusi ikgadējās revīzijas par iestāžu gada pārskatu pareizību un informē par nepieļaujamām tendencēm valsts attīstības izdevumu plānošanā un izlietošanā. 2018. gadā no izlases kārtā pārbaudītajiem 30,6 milj. eiro neatbilstoši sākotnējiem mērķiem tika iztērēti vismaz 9 milj. eiro. Ir nepieciešama steidzama politiska izšķiršanās, lai finansējuma trūkuma apstākļos mainītu ierasto pieeju atstāt resora rīcībā un ļaut iztērēt ...
Valsts kontrole
jaunumi  16. Maijs 2019 / 11:37
Vienotais patvēruma meklētāju reģistrs top jau desmito gadu un izmaksā vairāk par miljonu eiro
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) jau kopš 2009. gada strādā pie Patvēruma meklētāju reģistra izveides un uzlabošanas. Kaut arī šim mērķim līdz 2017. gadam jau bija izlietoti 813 361 eiro, tomēr izveidotā sistēma tā arī neaptvēra visus ar patvēruma meklēšanu saistītos procesus un iestādes. Joprojām nav nodrošināta procesa elektronizēšana, un patvēruma meklētāju lietu apstrāde vēl arvien tiek veikta gan papīra, gan elektroniskā veidā.
RĀDĪT VĒL / 20394