Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

MEKLĒŠANAS REZULTĀTI

Satversmes tiesa
jaunumi  21. Februāris 2020 / 14:11
Izvērtējot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas izdoto normu, Satversmes tiesa konstatē trūkumus komisijas padomes demokrātiskajā leģitimācijā
Satversmes tiesa 2020. gada 20. februārī pieņēma spriedumu lietā Nr. 2019-09-03 “Par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2018. gada 20. decembra normatīvo noteikumu Nr. 198 “Finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku maksājumu apmēra Finanšu un kapitāla tirgus komisijas finansēšanai 2019. gadā noteikšanas un pārskatu iesniegšanas normatīvie noteikumi” 2.11. punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 91. panta pirmajam teikumam”.
Augstākā tiesa
jaunumi  21. Februāris 2020 / 09:10
Mediju dienā Augstākajā tiesā informē par uzņēmēju aptauju
Mediju dienā, kas Augstākajā tiesā notika 19. februārī, žurnālisti tika iepazīstināti ar sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktās Latvijas uzņēmēju aptaujas rezultātiem. Kā eksperti ar secinājumiem un priekšlikumiem Mediju dienā piedalījās Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un ...
Augstākā tiesa
jaunumi  20. Februāris 2020 / 12:37
Spriedums pieteikumā par Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu būs pieejams februāra beigās
Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 20. februārī tiesas sēdē mutvārdu procesā izskatīja politisko partiju apvienības “Jaunā Saskaņa” pieteikumu par Centrālās vēlēšanu komisijas 2020. gada 3. janvāra lēmumu, ar kuru atteikts reģistrēt pieteicējas iesniegto likumprojektu „Grozījumi Izglītības likumā”. Tiesas sēdē tiesa uzklausīja procesa dalībniekus un noteica, ka spriedums lietā būs pieejams 28. februārī.
Valsts kanceleja
jaunumi  20. Februāris 2020 / 12:10
Apkopoti ziņojumi no atbildīgajām iestādēm par līdz šim paveikto Kristīnes Misānes lietā
Pēc Dānijas tiesas lēmuma paturēt apcietinājumā Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, 17. februārī prezidents Egils Levits ar atbildīgo iestāžu vadītājiem sprieda par valsts turpmāko rīcību K. Misānes lietā. Atsaucoties uz Valsts prezidenta lemto, ir apkopoti ziņojumi no atbildīgajām iestādēm par līdz šim paveikto Kristīnes Misānes lietā.
Tiesībsarga birojs
jaunumi  20. Februāris 2020 / 10:01
Tiesībsargs: Likums “Par valsts budžetu 2020. gadam” neatbilst Satversmei attiecībā uz finansējumu veselības aprūpes darbinieku algām
Tiesībsargs aicina Saeimu veikt grozījumus likumā „Par valsts budžetu 2020. gadam” un rast finansējumu, lai paaugstinātu veselības aprūpes darbinieku darba samaksu atbilstoši Saeimas pašas pieņemtajam Veselības aprūpes finansēšanas likumam. Grozījumi Saeimai jāveic līdz šī gada 1. jūnijam.
Augstākā tiesa
jaunumi  20. Februāris 2020 / 09:55
Senāts: Kriminālprocesā no vainīgā var tikt piedzīti zaudējumi, kuri netiek atlīdzināti saskaņā ar OCTA likumu vai kas pārsniedz tajā noteikto apdrošinātāja atbildības limitu
Augstākās tiesas (Senāta) Krimināllietu departaments janvārī izskatīja krimināllietu par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, kā rezultātā cietušajam nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi. Senāts atcēla Latgales apgabaltiesas spriedumu daļā par kompensācijas par morālo aizskārumu un fiziskajām ciešanām noteikšanu un nodeva lietu jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā. Pārējā daļā apelācijas instances tiesas spriedums atstāts negrozīts.
Saeimas Preses dienests
jaunumi  20. Februāris 2020 / 09:07
Parlamentārās izmeklēšanas komisija par OIK atbalsta ieviešanas jautājumiem pieņem galaziņojumu
“Pēc deviņu mēnešu darba un kopā noturētām 27 sēdēm obligātās iepirkuma komponentes sistēmas izvērtēšanai izveidotā parlamentārās izmeklēšanas komisija ir pieņēmusi galaziņojumu, un viens no tā secinājumiem ir nepieciešamība nekavējoties atcelt obligātās iepirkuma komponentes sistēmu,” trešdien, 19. februārī, pēc galaziņojuma pieņemšanas sacīja parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Ieva Krapāne.
RĀDĪT VĒL / 21765