Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

MEKLĒŠANAS REZULTĀTI

Tiesībsarga birojs
jaunumi  28. Janvāris 2021 / 08:24
Tiesībsarga birojs atkārtoti saņem augstāko starptautisko novērtējumu – A statuss kā cilvēktiesību institūcija
2020. gada nogalē Tiesībsarga birojs noslēdza pārakreditācijas procesu vienā no ANO komitejām, kas uzrauga cilvēktiesību organizāciju darbību pasaulē un ieguva visaugstāko – A statusu. Šis statuss nozīmē, ka iestāde strādā atbilstoši augstākajiem pasaulē noteiktajiem standartiem, kas attiecas uz cilvēktiesību un labas pārvaldības ievērošanu.
Augstākā tiesa
jaunumi  27. Janvāris 2021 / 18:01
Senāta Civillietu departaments: pilotlietas – vienveidīgai tiesu praksei, vadlīnijas – kasācijas sūdzību kvalitātei
Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Normunds Salenieks Augstākās tiesas gada atskaites plēnumā 22. janvārī savu ziņojumu sāka ar vispozitīvāko vēsti: departaments sasniedzis mazāko lietu atlikumu pēdējos divpadsmit gados. Gada beigās neizskatīta 421 lieta – par 228 mazāk nekā iepriekšējā gadā. Ja salīdzina ar laiku pirms sešiem gadiem, lietu atlikums samazinājies gandrīz par 1700 lietām.
Latvijas Pašvaldību savienība
jaunumi  27. Janvāris 2021 / 16:32
Pašvaldību vadītāji premjerministram un veselības ministram uzsver datu nozīmi un nepieciešamību Covid-19 izplatības ierobežošanai
27. janvārī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) domes sēdē piedalījās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un veselības ministrs Daniels Pavļuts. Pašvaldību vadītāji uzsvēra datu nepieciešamību un informācijas būtisko nozīmi efektīvai Covid-19 izplatības ierobežošanai, akcentēja pašvaldību gatavību un iesaisti vakcinēšanas procesā, kā arī aicināja vienoti risināt situāciju sociālās aprūpes centros u.c.
Rīgas Juridiskā augstskola
jaunumi  27. Janvāris 2021 / 12:28
Rīgas Juridiskā augstskola saņem prestižo Eiropas Savienības Žana Monē profesūras grantu
Rīgas Juridiskā augstskola (RJA) 2020.gada ES grantu konkursa ietvaros saņēmusi pozitīvu ES atbildīgās institūcijas EACEA lēmumu par Žana Monē granta piešķiršanu. Projekts “Izcilība ES studijās Rīgas Juridiskajā augstskolā” (Excellence in EU Studies at Riga Graduate School of Law) ar logo EU@RGSL stiprinās akadēmisko izglītību un aktivitātes ES studiju jomā.
Augstākā tiesa
jaunumi  27. Janvāris 2021 / 11:49
Kompleksais judikatūras veidošanas modelis krimināllietās: no konkrētas lietas līdz likumu grozījumiem
Samērojot divas darba prioritātes – stabilas judikatūras veidošanu un ātra kasācijas procesa nodrošināšanu, Senāta Krimināllietu departaments aizvadītajā gadā meklējis risinājumus, kā iespējami vairāk laika veltīt to tiesību jautājumu padziļinātai izpētei, kuri ir nozīmīgi judikatūrai. Akcents likts uz iepriekš mazāk izmantotu darbības modeli, kam jānodrošina stabilāka judikatūra un intensīvāka Senāta atziņu izmantošana tiesu nolēmumos.
Augstākā tiesa
jaunumi  27. Janvāris 2021 / 11:45
Senāta Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja akcentē departamenta ieguldījumu juridiskās kultūras veidošanā
Administratīvo lietu departaments līdz ar pamatfunkciju – tiesas spriešanu un judikatūras veidošanu – par savu misiju uzskata arī juridiskās kultūras veicināšanu, tādēļ tas bija viens no akcentiem departamenta priekšsēdētājas Veronikas Krūmiņas ziņojumā Augstākās tiesas gada atskaites plēnumā 22. janvārī.
Satversmes tiesa
jaunumi  27. Janvāris 2021 / 10:54
Satversmes tiesa izbeidz tiesvedību lietā par normu, kas noteica interaktīvo azartspēļu ierobežojumus ārkārtējās situācijas laikā
Satversmes tiesa 2021. gada 26. janvārī pieņēmusi lēmumu par tiesvedības izbeigšanu lietā Nr. 2020‑62‑01 “Par likuma “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” 9. panta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. pantam un 105. panta pirmajam teikumam”.
Latvijas Zvērinātu advokātu padome
jaunumi  26. Janvāris 2021 / 09:01
Latvijas Zvērinātu advokātu padomes locekļu viedoklis
Latvijas Zvērinātu advokātu padome uzskata, ka Tieslietu ministra J. Bordāna un Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja J. Juraša publiski paustā neapmierinātība ar šā gada 21. janvārī pasludināto saīsināto spriedumu krimināllietā, ar kuru tika attaisnoti Uģis Magonis un Oļegs Osinovskis, kā arī šo amatpersonu izteiktās šaubas par tiesneša profesionalitāti vai ietekmējamību, ir vērtējama kā nekorekta rīcība, kas bez pietiekama pamatojuma mazina sabiedrības ...
Dina Gailīte
žurnāls  26. Janvāris 2021
Pro domo sua
Pro domo sua Latīniski pro domo sua nozīmē "rūpējoties par savu māju" vai plašākā nozīmē – "par savām interesēm". Šo frāzi var izmantot gan labā, gan sliktā nozīmē. Proti, runa var būt gan par pamatotām rūpēm par sevi un sev tuviem cilvēkiem, gan negodīgiem un savtīgiem centieniem. Šodien šai slejai ir šāds virsraksts, jo šobrīd vēlamies aicināt lasītājus dalīties ar mums savā viedoklī par "Jurista Vārdu", turklāt ceram, ka jūs, cienījamie ...
RĀDĪT VĒL / 23601