Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

MEKLĒŠANAS REZULTĀTI

Finanšu un kapitāla tirgus komisija
jaunumi  21. Janvāris 2021 / 15:53
Sagatavots skaidrojums par patieso labuma guvēju noskaidrošanu biedrībās
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) sadarbībā ar Finanšu nozares asociāciju un nevalstiskajām organizācijām sagatavojusi finanšu iestādēm skaidrojumu par patieso labuma guvēju noskaidrošanu biedrībās. Tajā skaidrota biedrību patiesā labuma guvēja definīcija un kredītiestāžu pienākumi, noskaidrojot patiesos labuma guvējus.
Martins Pančenko
domnīca  21. Janvāris 2021 / 13:13
Civillikuma 1. panta vājums un spēks
Civillikuma 1. panta vājums un spēks Ir pagājis nedaudz vairāk par gadu kopš Senāta Civillietu departaments 2019. gada 17. decembrī ir taisījis spriedumu lietā Nr. C04169414, SKC‑259/2019, ar ko de facto atkāpās no tiesu prakses, tiesību doktrīnas un iepriekšējām judikatūras atziņām, izraisot asas diskusijas ne tikai juridisko profesiju pārstāvju aprindās,[1] bet arī visā sabiedrībā kopumā.Autora ieskatā dīvainības lietas izskatīšanā,[2] nepamatota un ...
Saeimas Preses dienests
jaunumi  21. Janvāris 2021 / 13:02
Saeima konceptuāli atbalsta izmaiņas ziņošanas kārtībā par aizdomīgiem darījumiem
Saeima ceturtdien, 21. janvārī, pirmajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā. Tie nepieciešami, lai atvieglotu ziņojumu par aizdomīgiem darījumiem iesniegšanas kārtību, kā arī paredz kopīga klientu izpētes rīka izveidi.
Saeimas Preses dienests
jaunumi  21. Janvāris 2021 / 13:00
Saeima veic izmaiņas amatpersonu interešu konflikta novēršanas likumā
Saeima ceturtdien, 21. janvārī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”. Ar tiem precizēts ziedojumu pieņemšanas regulējums, radinieku definīcija, noteikts pienākums valsts amatpersonas deklarāciju iesniegt arī Satversmes aizsardzības biroja direktoram, kā arī noteikti komercdarbības ierobežojumi plašākam personu lokam.
Tiesībsarga birojs
jaunumi  21. Janvāris 2021 / 08:25
Vai bērna pamešana novārtā ir uzskatāma par vardarbību pret bērnu?
2020. gada 11. jūnijā Saeima pieņēma grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, ar šiem grozījumiem likumdevējs izslēdza no vardarbības definīcijas terminu “nolaidība”, kā arī izslēdza termina “vecāku nolaidība” skaidrojumu. Pamatojums – jēdziena “nolaidība” ietveršana vardarbības definīcijā var novest pie tā, ka pēc katra nelaimes gadījuma ar bērnu vecāki un citas par bērnu atbildīgās personas tiktu krimināli sodītas par vardarbību pret ...
Rīgas šķīrējtiesa
jaunumi  20. Janvāris 2021 / 17:08
Sākusies reģistrācija uz vebināru “Šķīrējtiesvedība – no A līdz Z”
Bieži daudzi nezina, kas ir šķīrējtiesa un kam tā vajadzīga. Tādēļ Rīgas šķīrējtiesa, kurа Latvijas tirgū darbojas jau vairāk nekā 20 gadus, pasludina jaunu biznesa vebināru par šķīrējtiesvedību. Vebinārs būs piemērots tiem, kuri grib uzzināt, kas ir šķīrējtiesa: kā izmantot šķīrējtiesu, lai gūtu ieguvumu biznesam; kādi dokumenti ir nepieciešami pirms šķīrējtiesvedības procesa uzsākšanas un tā laikā; ka arī viss, kas ir saistīts ar pašu ...
Saeimas Preses dienests
jaunumi  20. Janvāris 2021 / 11:01
Saeimā veidos darba grupu Satversmes tiesas sprieduma izpildei saistībā ar ģimenes juridisko, sociālo un ekonomisko aizsardzību
“Likumdevējam ir uzdevums izstrādāt ģimenes attiecību juridiskās aizsardzības, kā arī sociālās un ekonomiskās aizsardzības un atbalsta pasākumus, ņemot vērā, ka tiesiskās attiecībās, kuras skar bērnu tiesības un intereses, ir jāizvirza par prioritāti,” sacīja komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs pēc Saeimas Juridiskās komisijas sēdes, kurā komisija lēma veidot darba grupu Satversmes tiesas 12. novembra sprieduma izpildei.
Saeimas Preses dienests
jaunumi  19. Janvāris 2021 / 17:27
Publisko iepirkumu jomas regulējumā pilnveidos pretendentu izslēgšanas kritērijus un iekļaus līgumu reģistru
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 19. janvārī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas paredz pilnveidot pretendentu izslēgšanas kritērijus, lai tādējādi veicinātu kandidātu un pretendentu dalību publiskajos iepirkumos. Tāpat grozījumi paredz iekļaut likumā regulējumu par līgumu reģistru.
RĀDĪT VĒL / 23564