Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

MEKLĒŠANAS REZULTĀTI

Tieslietu ministrija
jaunumi  13. Septembris 2019 / 11:10
Tieslietu ministrs: Kādam ir jāuzņemas atbildība par sabiedrības un ieslodzījuma vietu darbinieku drošību
Lai arī valdība bija paziņojusi, ka – pretēji tās deklarācijā noteiktajam uzdevumam – 2020. gadā plānotā jauna Liepājas cietuma būvniecības uzsākšana ir atlikta par diviem gadiem, Tieslietu ministrija nemaina savu nostāju attiecībā uz nepieciešamību sakārtot ieslodzījuma vietu infrastruktūru. Tieslietu ministrijas ieskatā, ar šo lēmumu tiek kārtējo reizi demonstrēta ļoti formāla valdības attieksme pret tieslietu nozares sakārtošanu un nonāk pretrunā ...
Augstākā tiesa
jaunumi  13. Septembris 2019 / 08:55
Lietā par Patērētāju tiesību aizsardzības centra lēmumu aptur tiesvedību un vēršas Eiropas Savienības Tiesā
Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 12. septembrī apturēja tiesvedību administratīvajā lietā, kas ierosināta, pamatojoties uz SIA „Soho Group” pieteikumu par Patērētāju aizsardzības centra lēmumu, ar kuru pieteicējai uzlikts naudas sods par līguma nosacījumiem, kredīta kopējās izmaksās iekļaujot kredīta pagarināšanas izmaksas.
jaunumi  12. Septembris 2019 / 14:17
Ministru kabineta rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā
Ministru kabineta rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā Ņemot vērā Rīgas domes 2019. gada 11. septembra vēstuli Nr. RD-19-1909-nd "Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā" un pamatojoties uz Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likuma 4. panta pirmās daļas 2. punkta "a" apakšpunktu un otrās daļas 1. punktu, likuma "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli" 4. pantu, 5. panta pirmo ...
Patentu valde, Valsts Ieņēmumu dienests
jaunumi  12. Septembris 2019 / 09:09
Muitas un policijas darbinieki dalās pieredzē viltošanas un pirātisma apkarošanā
12. septembrī starptautiskā seminārā “Jaunākās tendences viltošanas un pirātisma apkarošanā” muitas un policijas darbinieki papildina zināšanas, lai ierobežotu viltotu preču un pirātisma izplatību Latvijā. Semināra mērķis ir vērst uzmanību uz efektīvu metožu izmantošanu, lai novērstu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumus.
Augstākā tiesa
jaunumi  11. Septembris 2019 / 16:46
Strīdā par pārmaksāto nodokļu atmaksu nolēmums būs pieejams oktobrī
Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 11. septembrī mutvārdu procesā kopsēdē izskatīja pieteicēja kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas spriedumu lietā par iedzīvotāja ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu pārmaksas atmaksu. Tiesa uzklausīja procesa dalībniekus – pieteicēja pārstāves, Valsts ieņēmumu dienesta un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāvjus – un atbilstoši ...
Satversmes tiesa
jaunumi  11. Septembris 2019 / 13:31
Satversmes tiesas tiesnesis Artūrs Kučs piedalās augsta līmeņa konferencē Parīzē
No 12. līdz 13. septembrim Satversmes tiesas tiesnesis Artūrs Kučs apmeklēs Francijas Kasācijas tiesas (Cour de cassation) un Francijas Konstitucionālās padomes (Conseil constitutionnel) organizēto augsta līmeņa starptautisko konferenci, kurā aicināti piedalīties visu Eiropas konstitucionālo tiesu un augstāko tiesu priekšsēdētāji un tiesu pārstāvji. Konferences mērķis ir tiesu dialoga veicināšana un diskusija par globāla mēroga konstitucionālo tiesību ...
Satversmes tiesa
jaunumi  11. Septembris 2019 / 13:30
Satversmes tiesas priekšsēdētāja piedalīsies Eiropas Starptautisko tiesību biedrības 15. konferencē Atēnās
No 12. līdz 14. septembrim Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele piedalīsies ikgadējā Eiropas Starptautisko tiesību biedrības (European Sociaty of International law -ESIL) 15. konferencē Atēnās, Grieķijā. Šī gada konferences tēma “Suverenitāte: nepārtrauktības koncepts? (Sovereignty: A concept in flux?)”. Konferencē Ineta Ziemele uzstāsies ar priekšlasījumu par tēmu “Suverenitātes definīcija: Montevideo konvencijas principu pārvērtēšana”.
Saeimas Preses dienests
jaunumi  10. Septembris 2019 / 15:46
Juridiskā komisija konceptuāli atbalsta nepilngadīgo kriminālatbildības reformu
Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 10. septembrī, pirmajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, ar kuriem paredzēts īstenot nepilngadīgo kriminālatbildības reformu. Grozījumu mērķis ir samazināt to gadījumu skaitu, kad nepilngadīgajiem piemēro kriminālatbildību, un veicināt viņu veiksmīgāku integrāciju sabiedrībā un darba tirgū.
Konkurences padome
jaunumi  10. Septembris 2019 / 13:50
Konkurences padome pieņem lēmumu par pagaidu noregulējumu saistībā ar Rīgas atkritumu apsaimniekošanu
9. septembrī Konkurences padome (KP) lēma par pagaidu noregulējumu, kas cita starpā paredz Rīgas pilsētas pašvaldībai un tai piederošajai kapitālsabiedrībai SIA “Getliņi EKO” pienākumu nekavējoties apturēt koncesijas līguma izpildi, kas skar nešķiroto un dalīto sadzīves atkritumu savākšanu un pārvadāšanu Rīgā.
Tieslietu ministrija
jaunumi  10. Septembris 2019 / 10:31
Aicina uz paneļdiskusiju "Procesuālā regulējuma efektivitāte komercstrīdu un ekonomisko noziegumu lietu izskatīšanā"
20. septembrī plkst. 11.00 aicinām apmeklēt Tieslietu ministrijas sadarbībā ar ASV vēstniecību organizētu ekspertu paneļdiskusiju, kas veltīta procesuālā regulējuma efektivitātes jautājumiem lietu izskatīšanā. Pirmajā pasākuma daļā eksperti diskutēs par komercstrīdu izskatīšanas efektivitāti, pēcpusdienā diskusiju turpinās eksperti ekonomisko un finanšu noziegumu jomā.
RĀDĪT VĒL / 20915