Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

13. Marts 2019 / 16:19

Publicēts pētījums par noziegumos cietušo tiesību attīstību Latvijā

Pētījums “Noziegumos cietušo tiesību attīstība Eiropā: Latvija” tika veikts projekta VOCIARE (Noziegumos cietušo tiesību ieviešanas analīze Eiropā) ietvaros, kuru finansē Eiropas Komisijas Justīcijas programma.

Šī pētījuma mērķis ir izanalizēt cietušo atbalsta Direktīvas (Nr. 2012/29/ES) ieviešanas procesu un rezultātus Latvijā, kā rezultātā sniegt ieteikumus un rekomendācijas turpmākai cietušo atbalsta sistēmas attīstībai valstī kopumā.

Pētījuma struktūra ir nosacīta no diviem aspektiem:

  • visās projektā VOCIARE iesaistītajās Eiropas valstīs šis pētījums tiek veikts pēc vienotas metodoloģijas;
  • pētījumā ir vērtētas tiesību normas un to piemērošanas prakse, kā arī juridiskās domas attīstība, saskaņā ar konkrētiem Direktīvas noteikumiem (pantiem).

Cietušo atbalsta sistēmas attīstība Latvijā ar Direktīvas pārņemšanu nav noslēgusies, tā ir sākusies un turpināsies, tāpēc pētījumā ir ietverta informācija par notiekošo cietušo atbalsta jomā laika periodā no 2007. gada līdz 2018. gada maijam.

Pētījuma autori ir Ilona Kronberga, Latvijas Tiesnešu mācību centra direktore, un Endija Logina, Latvijas Tiesnešu mācību centra Juridisko programmu koordinatore.

Publikācija izveidota un publiskota, sadarbojoties Latvijas Republikas Tieslietu ministrijai, Juridiskās palīdzības administrācijai un nodibinājumam “Latvijas Tiesnešu mācību centrs”.

Pētījums pieejams ŠEIT.

1
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
18. Marts / 09:52
Par kasācijas kārtībā izskatāmām lietām no 18. līdz 22. martam
18. Marts / 09:22
No 18. līdz 20. martam mediatori sniegs bezmaksas konsultācijas
15. Marts / 15:36
VTEB e-semināru par tiesu ekspertu reģistru noskatās 125 pārstāvji no 22 valstīm
15. Marts / 13:12
Uzdod apgabaltiesas tiesnesei uz laiku aizstāt Augstākās tiesas tiesnesi
14. Marts / 16:06
Atstāj spēkā lēmumu atbrīvot pieteicēju no dienesta Zemessardzē
AUTORU KATALOGS