Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

21. Maijs 2019 / 14:03

Saeimas komisija atbalsta Valsts kontroles pilnvaru paplašināšanu zaudējumu piedziņā

Pēc četrus gadus senas atrašanās Saeimā šodien Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija atbalstīja grozījumu “Valsts kontroles likumā” tālāku virzību izskatīšanai otrajā lasījumā. Tie paredz zaudējumu  piedzīšanu no personas, ja revīzijā tiks konstatēta nelikumīga rīcība ar publiskajiem  finanšu līdzekļiem un mantu.

“Esam gandarīti, ka beidzot ledus ir sakustējies, jo sabiedrībai pamatoti rodas jautājums, kas no tā, ja Valsts kontrole kritizē nodokļu maksātāju naudas izlietošanas nelikumību? Tā veidojas priekšstats, ka personas netiek sodītas par pretlikumīgu rīcību ar publiskas personas finanšu līdzekļiem vai mantu un netiek atgūti budžetam radītie zaudējumi. Šie grozījumi beidzot risinās jautājumu par zaudējumu atlīdzināšanu,” uzsver valsts kontroliere Elita Krūmiņa, piebilstot, ka “deputātiem ir nepieciešama politiska izšķiršanās par to, vai attieksmei un atbildībai pret nodokļu maksātāju naudas izlietojumu ir jābūt samērojamai ar prasībām privātajā sektorā, kurā strādājošajiem viennozīmīgi iestājas atbildība par īpašnieka finanšu līdzekļu un mantas izlietojumu.”

Iepriekš veicot diskusijas ar ieinteresētajām iestādēm, 2015. gada septembrī Valsts kontrole likumprojektu nosūtīja Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai. Tomēr 12. Saeimas pilnvaru termiņā šie grozījumi netika pieņemti, bet 13. Saeimanolēma turpināt skatīt likumprojektu un 2018. gada 20. decembrī tas tikapieņemts pirmajā lasījumā.

Likuma grozījumi paredz, ka no vainīgās personas tiks piedzīti zaudējumi, ja persona tos nebūs atlīdzinājusi labprātīgi. Valsts kontrole par zaudējumu piedziņu lems tikai tad, ja revidējamā vienība vai tās augstāka iestāde pati nerisinās jautājumu par zaudējumu piedziņu no vainīgās personas. Lēmumu par zaudējumu atlīdzināšanu pieņems Valsts kontroles padome un to varēs pārsūdzēt administratīvajā tiesā trijās instancēs.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
19. Septembris / 14:41
Saeima konceptuāli atbalsta nepilngadīgo kriminālatbildības reformu
19. Septembris / 13:27
Saeima atbalsta valdības lēmumu izsludināt ārkārtēju situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
19. Septembris / 13:26
Saeima atbalsta ciešāku divpusējo sadarbību ar ASV tiesībaizsardzības jomā
19. Septembris / 10:43
Lietu par priekšnodokļa atskaitīšanu nodod jaunai izskatīšanai
19. Septembris / 10:14
Noskaidrots uzvarētājs Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītāja amata konkursā
AUTORU KATALOGS