Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

AFIŠA

1. Marts 2019 / 14:21

Pētījums par tiesisko regulējumu, kas atzīst mantu par noziedzīgi iegūtu

12. martā plkst. 16.00 Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās zinātnes promocijas padomes atklātajā sēdē (Dzirciema ielā 16, B korpusā, 202. telpā) Juris Stukāns aizstāvēs promocijas darbu "Mantas atzīšanas par noziedzīgi iegūtu tiesiskais regulējums un tā piemērošanas problemātika".

Noziedzības prevencija un apkarošana ir jebkuras demokrātiskas valsts pamatuzdevums, kura realizācija nodrošina sabiedrības attīstību, tiesisko kārtību valstī un iespēju cilvēkiem tiesiski īstenot savas intereses. Latvijas kriminālprocesuālajās tiesībās 2005. gada 1. oktobrī stājās spēkā jauna tiesību institūta – procesa par noziedzīgi iegūtu mantu – regulējums.

Noziedzīgie grupējumi (īpaši ekonomisko noziegumu, narkotisko vielu, ieroču aprites un kontrabandas jomā) ik gadu nelegāli nopelna ievērojamus finanšu līdzekļus. Lielāko daļu pēc tam iegulda likumīgos objektos, mantā vai uzņēmumos, tādējādi policijai un citām tiesību aizsardzības iestādēm ir grūtāk tiem sadzīt pēdas un līdzekļus atgūt. Nepieļaujot vai maksimāli ierobežojot noziedzīgi iegūto līdzekļu apriti, valstis padarīs noziedzību par mazāk ienesīgu vai pat par neizdevīgu.

Promocijas darbā paveiktais var būt pamats turpmākai krimināltiesību un kriminālprocesuālo tiesību attīstībai, pilnveidojot un uzlabojot tiesisko regulējumu, kas vērsts uz noziedzīgi iegūtas mantas aprites mazināšanu, nodrošinot efektīvu un uz cilvēktiesību principiem balstītu tiesisko attiecību realizāciju.

Disertācija pieejama šeit.

8
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
17. Oktobris / 15:40
“Jurista Vārds” atkal dosies uz autoru un lasītāju tikšanos Latgalē
17. Oktobris / 15:35
Valsts sekretārs R. Kronbergs: "Ir ielikti stabili pamati mediācijai Latvijā"
17. Oktobris / 15:24
Saeima konceptuāli atbalsta likumu grozījumus tiesībaizsardzības iestāžu darba efektivizēšanai
17. Oktobris / 13:55
Jaundzimušajiem no 2020.gada vairs nepiešķirs nepilsoņa statusu
17. Oktobris / 09:16
Tieslietu ministrs sveic Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti simtgades jubilejā
AUTORU KATALOGS