ŽURNĀLS Tiesību prakse

18. Aprīlis 2006 /Nr.16 (419)

Administratīvo pārkāpumu kodeksa piemērošana

Administratīvo pārkāpumu kodeksa piemērošana

AT Senāta Administratīvo lietu departamenta spriedums

Lieta SKA – 272

2005.gada 4.oktobrī

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 21.pantu tiesīga piemērot gan institūcija (amatpersona), kas pieņem sākotnējo lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā, gan augstāka iestāde apstrīdēšanas stadijā, gan arī tiesa.

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments šādā sastāvā: sēdes priekšsēdētāja senatore I.Skultāne, senatori N.Salenieks un G.Višņakova, piedaloties Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvim Normundam Čižikam, atklātā tiesas sēdē izskatīja lietu, kas ierosināta pēc sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Čuks” direktores Dzintras Šteinbergas pieteikuma par Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietas izpildītājas lēmuma atcelšanu sakarā ar Valsts ieņēmumu dienesta iesniegto kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas 2005.gada 7.aprīļa spriedumu.

Aprakstošā daļa

[1] Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk– VID) Zemgales reģionālās iestādes Jelgavas nodaļas inspektors 2004.gada 8.martā veica grāmatvedības kārtošanas un organizācijas pārbaudi sabiedrībā ar ierobežotu atbildību “Čuks”. Pārbaudē konstatēts, ka kasiera un grāmatveža pienākumus uzņēmumā veic viena persona, proti, uzņēmuma īpašniece un direktore Dzintra Šteinberga. Par minēto pārkāpumu VID Zemgales reģionālās iestādes Jelgavas nodaļas vecākā nodokļu inspektore 2004.gada 12.martā sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu Nr.13.04.05-18/97.1 un VID Zemgales reģionālās iestādes Jelgavas nodaļas Tematisko pārbaužu daļas galvenā nodokļu inspektore pieņēma lēmumu Nr.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Informācija
Jaunajā valdības sastāvā jauns tieslietu ministrs
Arta Snipe
Skaidrojumi. Viedokļi
Saistību tiesību komentāri
Civillikuma normas par tiesiska darījuma formu ir obligātas attiecībā uz darījumiem, ar kuriem iegūstamas, pārgrozāmas vai izbeidzamas lietu tiesības uz Latvijā esošu nekustamu mantu, kā arī attiecībā uz darījumiem saistību ...
Aldis Pundurs
Domu mantojums
A.Liede un mūsdienu atziņas pierādījumu (pierādīšanas) teorijā
Ja salīdzina pierādījumu vai pierādīšanas teoriju, kā tā ir atspoguļota šajās A.Liedes grāmatās un kāda tā ir tagad, tad nevar nepamanīt, ka pa šiem gadiem ir mainījusies arī pierādījumu jeb pierādīšanas teorija ...
Informācija
Likumprojekts par apcietinājuma kārtību
Informācija
Spāru svētki jaunajā kompleksā
AUTORU KATALOGS