Tomēr, ja lasām likuma "Par dzīvojamo telpu īri" pārejas noteikumu 4.punktu, skaidri redzam, ka tajā nav norādes par to, ka īres maksas apmērs ir noteikts par mēnesi. Saskaņā ar tiesību normu iztulkošanas gramatisko metodi1 iepriekš minētajā likuma normā ir noteikts īres maksas apmērs gadā, nevis mēnesī.
Dipl. iur. Kristīne Eltermane, Rīgas pilsētas Īres valdes priekšsēdētāja palīdze, Latvijas Policijas akadēmijas maģistrante
|
Latvijas Republikas Satversmes tiesa 2006.gada 8.martā lietā Nr.2005-15-01 nosprieda atzīt 2004.gada 20.decembra likuma “Grozījumi likumā “Par dzīvojamo telpu īri”” pārejas noteikumu 4., 5., 7. un 8.punktu par neatbilstošu Latvijas Republikas Satversmes 1. un 105.pantam un par spēku zaudējušu no 2007.gada 1.janvāra.
Likuma “Par dzīvojamo telpu īri” pārejas noteikumu 4., 5., 7., un 8. punkts noteic maksimālo īres maksas apmēru, ko Latvijas Republikā ir tiesīgs noteikt izīrētājs. Pie šādiem tiesiskajiem nosacījumiem no 2007.gada 1.janvāra Latvijas Republikā īres maksas apmērs ar likumu vairāk netiks ierobežots.
Šobrīd vēl likuma “Par dzīvojamo telpu īri” pārejas noteikumu 4.punkts noteic: ja dzīvoklis atrodas denacionalizētā vai likumīgajam īpašniekam atdotā mājā un īrnieks dzīvokli lietojis līdz īpašuma tiesību atjaunošanai, dzīvojamās telpas īres maksa tiek noteikta, iekļaujot tajā dzīvojamās mājas apsaimniekošanas izdevumu daļu, kas ir proporcionāla attiecīgās izīrētās dzīvojamās telpas platībai, un peļņu.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
- Pieeja jaunākajam izdevumam
- Neierobežota pieeja arhīvam – 24 h/7 d.
- Vairāk nekā 18 000 rakstu un 2000 autoru
- Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
- Personalizētās iespējas – piezīmes, citāti, mapes