1. Mīrona Krona (Myron Kron) raksts "Civīllikuma pirmais pants (Laba ticība kā tiesiskās rīcības kritērijs)", kas pirmo reizi publicēts "Tieslietu Ministrijas Vēstneša" 1937. gada 2. numurā,1 mūsdienās ir vispazīstamākā, varētu pat teikt – vispopulārākā šī Latvijas jurista zinātniskā publikācija.
Jāpiebilst, ka 20. gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos gados (tajā skaitā 1940. gadā) Latvijā dažādos juridiskos izdevumos publicēti vairāk nekā desmit M. Krona raksti civiltiesību un civilprocesuālo tiesību jautājumos, no kuriem mūsdienās tiek izmantotas un savu aktualitāti nav zaudējušas tādas apjomīgas publikācijas kā "Intertemporālo tiesību mācība un Civīllikuma trešais pants",2 "Laulāto mantiskās attiecības un to reģistrācija atbilstoši jaunajam Civillikumam" (krievu valodā)3 un "Testamenta izpildītājs".4 Mazāk zināms ir fakts, ka Rīgā 1928. gadā publicēta Cīrihes universitātē aizstāvētā M. Krona disertācija (vācu valodā) "Griba un uzticības aizsardzība, noslēdzot līgumu, atbilstoši Francijas un Šveices tiesībām",5 uz ko viņš ir atsaucies arī savā rakstā "Civīllikuma pirmais pants (Laba ticība kā tiesiskās rīcības kritērijs)" (sk. raksta 68. vēri).
2. No 20. gadsimta trīsdesmito gadu beigu Latvijas juridiskās literatūras viedokļa M. Krona raksts "Civīllikuma pirmais pants (Laba ticība kā tiesiskās rīcības kritērijs)" ir visapjomīgākā zinātniskā publikācija, kurā detalizēti analizēta "labas ticības" (Treu und Glauben, bonne foi, good faith) jēdziena izpratne un Civillikuma 1. panta piemērošana.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
- Pieeja jaunākajam izdevumam
- Neierobežota pieeja arhīvam – 24 h/7 d.
- Vairāk nekā 18 000 rakstu un 2000 autoru
- Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
- Personalizētās iespējas – piezīmes, citāti, mapes