Noslēdzoties gadam, domājams, katra sabiedriska organizācija īsumā atskatās uz paveikto un turpmāk plāno, ko darīs nākamgad. 2012. gads Latvijas Prokuroru biedrībai (turpmāk – biedrība) ir bijis nozīmīgs, jo likumdevējs lēma par grozījumiem likumos, kas būtiski var ietekmēt katra prokurora profesionālo darbību, kā arī to personu intereses, kuras nākotnē plāno savu karjeru saistīt ar prokurora amatu. Plānoto izmaiņu sakarā biedrība aktīvi iesaistījās un sniedza savus priekšlikumus vairāku likumprojektu izstrādē, piemēram, "Par tiesu varas amatpersonu vienotu disciplinārlietu izskatīšanas kārtību", "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā", Prokuratūras likumu u.c.
Protams, viens no būtiskākiem un svarīgākiem biedrības darbiem bija dalība Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas (turpmāk – komisija) sēdēs, kurās biedrība piedalījās, sniedzot savus priekšlikumus un redzējumu par nepieciešamajiem grozījumiem Prokuratūras likumā. Savos priekšlikumos biedrība īpaši centās vērst komisijas uzmanību uz nepieciešamību iekļaut Prokuratūras likumā starptautisko organizāciju izdoto normatīvo aktu prasības, kas uzsver nepieciešamību stiprināt prokuroru profesionālās organizācijas (prokuroru biedrības) saikni ar Prokuratūru, līdzīgi kā, piemēram, šāds jautājums tiek risināts likumā "Par tiesu varu" attiecībā uz tiesnešu biedrībām.
2013. gada 1. janvārī spēkā stājušies grozījumi Prokuratūras likumā, kuros ir vairāki jauninājumi, tomēr jāatzīst, ka šādi grozījumi, biedrības ieskatā, vēl pilnībā nenodrošina prokuratūras likuma normu atbilstību prokurora darbības tiesiskās neatkarības un aizsardzības nepieciešamajam regulējumam.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
- Pieeja jaunākajam izdevumam
- Neierobežota pieeja arhīvam – 24 h/7 d.
- Vairāk nekā 18 000 rakstu un 2000 autoru
- Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
- Personalizētās iespējas – piezīmes, citāti, mapes