Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Intervija

28. Oktobris 2014 /Nr.42 (844)

Olavs Cers: cīnīšos, lai maksātnespējas administratori nebūtu valsts amatpersonas
Olavs Cers intervijā JURISTA VĀRDAM
10 komentāri
Sannija Matule
Jurista Vārds 
Boriss Koļesņikovs

Pirms mēneša Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija rakstveidā vērsās pie tieslietu ministra, to aicinot sasaukt Maksātnespējas jautājumu konsultatīvo padomi, lai izstrādātu ieteikumus maksātnespējas administratoru institūta turpmākai attīstībai. Taču jau dažas dienas vēlāk, 25. septembrī, bez garām diskusijām Saeima trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Maksātnespējas likumā, tostarp atbalstot priekšlikumu, ka maksātnespējas administratori turpmāk ir pielīdzināmi valsts amatpersonām. Bija tādi, kas cerēja – Valsts prezidents grozījumus varētu neizsludināt, tomēr 15. oktobrī tie bija izlasāmi oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Sakritības dēļ tieši šajā dienā notika arī "Jurista Vārda" saruna ar minētās asociācijas valdes priekšsēdētāju Olavu Ceru.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
4
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (10)
10 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
AG
30. Decembris 2014 / 10:47
0
ATBILDĒT
Jā cik negodīg: tagad MNA būs jādeklarē savi ienākumi, uz viņiem attieksies noteikumi par interešu konfliktu, būs grūtāk realizēt jebkādas pretlikumīgas dabības. Nu nav pasaulē taisnības. Pat iepriekšējie trīs komentāri netīšam ierakstījušies tādi nesakarīgi, lai neredzētu sakarīgos komentārus...
p4G2
17. Decembris 2014 / 18:36
0
ATBILDĒT
emwezkvsjtubwbset, [url=http://www.fkmlchqqrd.com/]ckxsgnigdp[/url]
WNAE
12. Decembris 2014 / 15:35
0
ATBILDĒT
llkrlkvsjtubwbset, http://www.wtsfkmixgf.com/ ffwmgxdxqy
K8KA
9. Decembris 2014 / 18:52
0
ATBILDĒT
retklkvsjtubwbset, ijbijeimsp
Toms
7. Decembris 2014 / 19:45
0
ATBILDĒT
Jā, kurš gan ies cīnīties par tiesiskumu, bet par to, lai administratori nebūtu valsts amatpersonas - jā tā gan ir svēta lieta. Uzreiz redzams, kas aiz ādas, un pat necenšas to slēpt - bezkaunība pārākajā pakāpē. Cīnītājs atradies.
sponger
27. Novembris 2014 / 13:22
0
ATBILDĒT
Nekā labāka nav, par ko cīnīties?
Jurčiks
3. Novembris 2014 / 07:58
0
ATBILDĒT
Vakar De Facto Cers runāja, ka gribot pārņemt administratoru uzraudzību pašu administratoru rokās. Āži par dārzniekiem
Jackpot
29. Oktobris 2014 / 09:15
0
ATBILDĒT
Jā, ar vien vairāk un vairāk administratoru pasākums velk uz ludomānijas pazīmēm, jo cerība "izvilkt" lielo jackpotu pieaug proporcionāli iespējai zaudēt advokāta statusu (vai otrādi), bet šī izšķiršanās, kurā pusē palikt vēl nezinot, kurā jackpot izkritīs, ir tik smaga, ka nekas neatliek kā turpināt pozicionēt raksta viedokli, lai paildzinātu iespēju jackpot saņemt abās pusēs, bet ir tikai viena problēma - ruletē liekot vienādi gan uz sarkanā gan melnā vinnēt nav iespējams.
Seskis
28. Oktobris 2014 / 11:04
0
ATBILDĒT
Katrs administrators taču cer – jo ilgāk atrodies apritē, jo vairāk ienāk lietu, jo iespējamāks un tuvāks ir tas brīdis, kad ienāks lieta, kurā varēs pilnībā strādāt un arī pelnīt, - tā autoram labpaticies izteikties.
Latvijas Republikas Advokatūras likuma 107.pants -Zvērinātu advokātu profesionālā darbība (prakse) ir intelektuāls darbs, un tās mērķis nav peļņas gūšana.
Jāsecina - kamēr zvērīgs advokāts iet uz tiesu pārstāvēt klientu, advokāta mērķis nav peļņas gūšana, bet kļūstot par maksātimpotences administratoru, zvērīga advokāta statuss nav šķērslis peļņas gūšanai.
Tālāk sk.HMM.. komentāru.
hmm..
28. Oktobris 2014 / 08:48
2
ATBILDĒT
„(..) būs gatavs tās 20 "tukšās" lietas gaidīt un vest par pavisam nelielu atlīdzību, cerot, ka kādreiz viņam "iekritīs" arī tas lielākais uzņēmums?”

Maksātnespējas likums
1.pants. Likuma mērķis
Likuma mērķis ir veicināt finansiālās grūtībās nonākuša parādnieka saistību izpildi un, ja iespējams, !!!maksātspējas atjaunošanu!!!, piemērojot likumā noteiktos principus un tiesiskos risinājumus.
visi numura raksti
Gunārs Kūtris
Skaidrojumi. Viedokļi
Referendumi jeb tautas nobalsošanas: cik tas ir reāli
Vai pēc Satversmes tiesas sprieduma, kas atzīst kādu normu par atbilstošu Satversmei, likumdevējs nav tiesīgs šīs normas vietā izdot jaunu? Un kā īsti ir ar tautas varu jeb demokrātiju Latvijā, ja Saeima izlēmusi likumā noteikt ...
Notikums
Ar “triloģiju” noslēdzies Civilprocesa likuma komentāru projekts  
Latvijas Universitātē 21. oktobrī notika grāmatas "Civilprocesa likuma komentāri. III daļa" izdošanai veltīts svinīgs pasākums ar uzrunām, ziediem un komplimentiem, kā tas pienākas pēc godam padarīta darba vairāku gadu garumā. ...
1 komentāri
Andrejs Judins
Diskusija
Pretestība reformām maksātnespējas jomā ir ļoti spēcīga
Pirms divām nedēļām, 15. oktobrī, tika izsludināti 25. septembrī Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Maksātnespējas likumā, līdz ar to nākamgad stāsies spēkā arī norma, kas maksātnespējas administratorus pielīdzina ...
1 komentāri
Tieslietu ministrija
Diskusija
Jaunā norma bez pārejas perioda rada nopietnus Satversmes pamatprincipu aizskāruma riskus
Tieslietu ministrijas viedoklis saistībā ar grozījumiem, kas izriet no 15. oktobrī izsludinātajiem grozījumiem Maksātnespējas likumā, tostarp papildinot 9. panta pirmo daļu ar teikumu šādā redakcijā: "Amata darbībā maksātnespējas ...
Latvijas Zvērinātu advokātu padome
Diskusija
Maksātnespējas likuma grozījumi būtiski ietekmēs zvērinātu advokātu darbību

Latvijas Zvērinātu advokātu padomes viedoklis saistībā ar nesenajiem grozījumiem Maksātnespējas likumā.

AUTORU KATALOGS