ŽURNĀLS Vēstules

21. Jūlijs 2015 /Nr.28 (880)

Ir notikusi nepieļaujama iejaukšanās tiesu darbā un to neatkarībā
7 komentāri

Atklātā vēstule par augstāko valsts amatpersonu personiskā viedokļa nošķiršanu no oficiālā un varas dalīšanas principa ievērošanu šai sakarā

Valsts prezidentam, Ministru prezidentei,
Tieslietu ministram, Tiesībsargam
Zināšanai: Ģenerālprokuroram,
Augstākās tiesas priekšsēdētājam,
Latvijas Zvērinātu advokātu padomei

Iepazīstoties ar vairāku valsts augstāko amatpersonu – Valsts prezidenta, Ministru prezidentes, tieslietu ministra un tiesībsarga – publiskajiem paziņojumiem saistībā ar Liepājas tiesas spriedumu lietā par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu meiteni, kā tiesu sistēmai piederošas personas, zvērināti advokāti, kā arī Latvijas Republikas pilsoņi un nodokļu maksātāji paužam viedokli, ka ar šo ir notikusi nepieļaujama iejaukšanās tiesu darbā un to neatkarībā, kas, mūsuprāt, būtu kvalificējama kā valsts tiesiskuma vai pat konstitucionālā krīze un demokrātijas jeb valsts varas dalīšanas tiešs apdraudējums.

Norobežojoties no konkrētās lietas, konkrētās tiesas un tiesnešiem, faktiskajiem lietas apstākļiem, kā arī apsūdzības un apsūdzētajiem, tomēr nevar nepamanīt bīstamu tendenci, kas apdraud to tiesiskuma daļu, kas Latvijā šobrīd pastāv, nekādi nepalīdzot vairot tiesiskumu tur, kur tā trūkst.

VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (7)
7 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Viesturs
23. Jūlijs 2015 / 11:41
0
ATBILDĒT
Var tikai piekrist autoru viedoklim. Situācija, kad (uzsveru) kompetentas amatpersonas reaģē līdzīgi uz ielas kliedzošiem ļaudīm, ir īpatnēja.
No otras puses, varbūt kompetentās amatpersonas vnk prātīgi parunā žurnālistu pavadā (valodā), parosās un rada iespaidu, ka visi (ieskaitot muļķības runājošie) ir sadzirdēti. Arī nav slikti.
Svarīgi, lai tiesu varas neatkarība un konkrētie iesaistītie no tā reāli neciestu šobrīd un ilgtermiņā, bet kā to panākt ir augstākstāvošo kompetence :)
A varbūt mediji vnk novērš sabiedrības uzmanību no bēgļu jautājumiem (vienlaikus cenšoties diskriditēt vienu politisko spēku) utt. Koroče ar mieru un pīpēšanu :))
Piekrītu
22. Jūlijs 2015 / 10:41
1
ATBILDĒT
piekrītu šim viedoklim. Un pareizi arī norāda, ka citos gadījumos jāsitas aizvērtās durvīs. Viss ir saprotams tikai salīdzinot :)
XYZ
21. Jūlijs 2015 / 21:54
9
ATBILDĒT
Kas par muļķībām! Tiesiskā valstī katrs var komentēt ko un kā vien vēlas. Vienīgais izņēmums ir procesā iesaistītās personas (a la Lavents pret Latviju). Kad ASV prezidenta kandidāte Hilarija Klintone izteica atbalstu geju laulībām pirms spriedums tika pasludināts, tad arī notika iejaukšanās tiesu varā? Kauns par šiem advokātiem!
Baraks Osama > XYZ
22. Jūlijs 2015 / 00:44
0
ATBILDĒT
Stāsts ir par to, ka lietas apstākļi nebija publiski zināmi, bet viedoklis jau visiem bija gatavs. Tiesiskā valstī komentāriem un viedokļiem būtu jābalstās uz pierādījumiem, nevis emocijām un revolucionāro pārliecību. Viena lieta ir izteikties par tiesā izskatāmiem jautājumiem, pavisam kas cits - valsts amatpersonām kritizēt tiesas spriedumu, balstoties uz plašsaziņas līdzekļu atstāstījumiem. Vai tik grūti bija paciesties ar skaļiem komentāriem, pirms ir zināms, tieši kas un kāpēc noticis? Nelasītu tiesas spriedumu saukt par nepareizu un aicināt izmeklēt iesaistīto personu rīcību ir tikpat "inteliģenti" kā kritizēt grāmatu, par kuras saturu zini tikai to, ka galvenais varonis ir Staļina represiju atbalstītājs.
:) > Baraks Osama
11. Augusts 2015 / 15:48
0
ATBILDĒT
Bet publiskajā telpā izskanēja, ka šādu lietu apstākļi nekad nebūs publiski zināmi. Vai no tā izriet, ka tiesu vara ir ārpus jebkādas kritikas un ārpus viedokļu telpas?
Neatkarīgais
21. Jūlijs 2015 / 08:12
0
ATBILDĒT
Vēstulē izteikts pareizs un atbalstāms viedoklis par tiesu varas neatkarību un tās izpratni, bet žēl, ka spīd cauri - "pēc mūsu iesniegumiem nepārbaudīja tiesnešu rīcību, bet tagad pārbauda..."
Sakarīgā > Neatkarīgais
21. Jūlijs 2015 / 21:30
3
ATBILDĒT
Manuprāt, viss ļoti korekti. Saprotams, ka tiesnešu rīcību nav jāvērtē publiski, bet gan pēc tiesiska mehānisma.
visi numura raksti
Mārtiņš Drēģeris
Skaidrojumi. Viedokļi
Māksla un likumība Latvijas kultūrā
"Ja tu šo lasi, pēc vienas minūtes tu mirsi" – tā saucās latviešu mākslinieka Kristiana Brektes darbs, kas 2006. gadā tika izstādīts mākslas simpozijā Valmierā, bet jau pēc trim stundām sekoja zvans no Valmieras pilsētas domes un ...
7 komentāri
Sannija Matule
Informācija
Valsts prezidenta jaunā padomniece: ir jāmaina attieksme pret likumu
Kā jau tas tradicionāli ierasts, mainoties Valsts prezidentiem, mainās arī Valsts prezidenta kancelejas vadības un padomnieku sastāvs. Tādējādi kopš šā gada 8. jūlija valsts augstākās amatpersonas likumdošanas un juridiskā ...
Anda Smiltēna
Skaidrojumi. Viedokļi
Jurisprudences studijas un normatīvo tiesību aktu hierarhija
Līdz pat pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu beigām Latvijas Universitāte bija vienīgā augstskola, kurā varēja iegūt jurista izglītību. Ilgstoši arī darba tirgus pieprasījumu pēc juristiem spēja nodrošināt tikai vienas ...
29 komentāri
Inese Lībiņa-Egnere
Skaidrojumi. Viedokļi
Juridiskās izglītības un jurista kvalifikācijas situācija un iespējamais risinājums
Ministru kabineta 2010. gada 18. maija noteikumu Nr. 461 "Noteikumi par Profesiju klasifikatoru, profesijai atbilstošiem pamatuzdevumiem un kvalifikācijas pamatprasībām un Profesiju klasifikatora lietošanas un aktualizēšanas kārtību"1 2. ...
2 komentāri
Diskusija
Augstskolas ir gatavas idejai, bet ne nepārdomātiem eksperimentiem
Par šajā numurā publicētās koncepcijas "Par valsts vienotā jurista kvalifikācijas eksāmena ieviešanu" saturu un piedāvātajiem risinājumiem "Jurista Vārds" lūdza izteikties izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili un sešas ...
AUTORU KATALOGS