Lai kļūtu par nozares darbinieku tiesību un interešu aizstāvi un aktīvu kopējā viedokļa paudēju, cerībā tikt sadzirdētiem šā gada 9. februārī ir nodibināta Latvijas tiesu sistēmas un tiesību aizsardzības iestāžu darbinieku arodbiedrība. Tās vadītājs Ēriks Pūle ir apņēmības pilns rīkoties biedru izvirzīto mērķu sasniegšanai – izbraukāt visas Latvijas tiesas un izstaigāt visas Saeimas frakcijas, doties uz ministrijām un Ministru kabinetu, tikties ar katru, kurš varētu palīdzēt pietuvoties sekmīgam rezultātam, un kā radikālākais līdzeklis šajā ieroču arsenālā ir pat iespējams nozares darbinieku streiks. Sarunā ar "Jurista Vārdu" Ē. Pūle plašāk stāsta gan par šādas arodbiedrības dibināšanas nepieciešamību un mērķiem, gan arī veidiem, kā plānots pietuvoties vēlamajam.
Pastāstiet par savu līdzšinējo profesionālo darbību, lai varētu apjaust, kāda ir jūsu paša personīgā pieredze un izpratne par tiesu sistēmas un tiesībaizsardzības iestāžu darbu.
Šobrīd praktizēju privāti un esmu arī jurists zvērināta tiesu izpildītāja birojā, bet līdz 2013. gadam mana juridiskā darbība bija saistīta ar banku sektoru. Pēdējos piecus no šiem gadiem strādāju kredītiestādes parādu atgūšanas nodaļā par parādu atgūšanas speciālistu, taču faktiski darba pienākumi atbilda jurista darbam, jo biju atbildīgs par tiesas spriedumu un lēmumu izpildi. Tas bija darbs ne tikai ar pašiem parādniekiem, bet arī tiesām, zvērinātiem tiesu izpildītājiem un maksātnespējas administratoriem. Līdz ar to neesmu svešs ar tiesu sistēmu, jo ikdienā ar to saskāros kā klients jeb procesa dalībnieks. Turklāt šobrīd arī mācos maģistrantūrā Latvijas Universitātē, un starp maniem studiju biedriem ir daudz tiesnešu palīgu un tiesu sekretāru, ar kuriem ikdienas komunikācijā mums izveidojies labs kontakts. Tādēļ, kad tiesu darbinieki nolēma dibināt šo arodbiedrību, tie arī lēma, ka vadītāja amatā ir nepieciešama neitrāla persona, kas nestrādā tiesā, kam ir pieredze sabiedriskajās aktivitātēs un drosme paust viedokli. Tā kā savu sabiedrisko aktivitāti un spēju pārstāvēt kādas grupas intereses publiski biju jau parādījis, vadot biedrību "Āgenskalns – mūsu mājas" un pēc tās iniciatīvas organizējot dažādus pasākumus saistībā ar "Rail Baltica" projekta apspriešanu, tiku uzrunāts arī jaundibinātās arodbiedrības vadītāja pienākumiem.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
- Pieeja jaunākajam izdevumam
- Neierobežota pieeja arhīvam – 24 h/7 d.
- Vairāk nekā 18 000 rakstu un 2000 autoru
- Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
- Personalizētās iespējas – piezīmes, citāti, mapes