Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Notikums

21. Novembris 2017 /Nr.48 (1002)

"Jurista Vārda" forumā diskutē par tiesiskās sistēmas nākotni valsts otrajā simtgadē
Forums "Latvijas tiesiskās sistēmas izaicinājumi valsts otrajā simtgadē" pulcēja vairāk nekā 300 dalībnieku.
Boriss Koļesņikovs

Šī gada 7. novembrī klajā nāca žurnāla "Jurista Vārds" 1000. laidiens, kurā simts redakcijas uzrunāti Latvijas tiesībnieki aplūkoja pašreizējo tiesiskās sistēmas stāvokli, kā arī izvirzīja priekšlikumus nepieciešamajiem attīstības virzieniem. Šis īpašais žurnāla laidiens kalpoja par ievadu žurnāla autoru un lasītāju forumam "Latvijas tiesiskās sistēmas izaicinājumi valsts otrajā simtgadē", kas savukārt notika 10. novembrī Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā un kuru "Jurista Vārds" rīkoja ar sava izdevēja – VSIA "Latvijas Vēstnesis", kā arī LU Juridiskās fakultātes, Tiesu administrācijas un Eiropas Sociālā fonda projekta "Justīcija attīstībai" atbalstu.

Forumu, uz kuru pulcējās vairāk nekā 300 dalībnieku, atklāja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un LU rektors Indriķis Muižnieks, savukārt tālāk pasākums ritēja trīs sesijās: tiesiskās sistēmas efektivitāte un nākotnes ideālā tiesu sistēma; tieslietu un ekonomikas mijiedarbība – caur labas likumdošanas (un tās pretmeta – normofīlijas) prizmu; jurista izglītības un nodarbinātības perspektīvas uz robotizācijas un mākslīgā intelekta attīstības fona. Forumu noslēdza "Jurista Vārda" ikgadējā studentu darbu konkursa rezultātu paziņošana un žurnāla 1000. laidiena iznākšanas svinības.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
6
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Ineta Ziemele
Skaidrojumi. Viedokļi
Satversmes tiesas loma konstitucionālo principu aizsardzībā un piemērošanā
Sākšu ar apgalvojumu, ka vispārējie tiesību principi ir tiesību avots ikvienā demokrātiskā tiesību sistēmā. Arī Satversmes tiesa atzīst vispārējos tiesību principus kā tiesību avotu.
Tiesību politika
Aicina Saeimu otrreiz caurlūkot grozījumus likumā "Par tiesu varu"
Valsts prezidents Raimonds Vējonis 10. novembrī nodeva otrreizējai caurlūkošanai Saeimas 2. novembrī pieņemtos grozījumus likumā "Par tiesu varu". Vēstulē Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei prezidents norāda, ka parlamenta ...
Santa Slokenberga, Agnese Gusarova, Ilze Vilka
Skaidrojumi. Viedokļi
Paviršība, efektīva nodokļu politika vai tomēr caura glābšanas veste slīkstošajai nozarei
Veselības ministrija
Informācija
Veselības ministrijas komentārs par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu
2017. gada 5. oktobrī Saeima 1. lasījumā apstiprināja likumprojektu "Veselības aprūpes finansēšanas likums" (turpmāk – likumprojekts). Tā mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu veselības aprūpes finansēšanu, kuras pamatā ir ...
Tiesību politika
Tiesībsarga viedoklis par Veselības aprūpes finansēšanas likuma projektu
AUTORU KATALOGS