ŽURNĀLS Tiesību politika

20. Marts 2018 /Nr.12 (1018)

Latvijas Komercbanku asociācijas likumdošanas priekšlikumi finanšu sektora ilgtspējīgajai attīstībai

Ņemot vērā notikumus un diskusijas par situāciju finanšu sektorā, Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) ir rosinājusi1 un 2018. gada 6. martā valdībai iesniegusi vairākus normatīvo aktu priekšlikumus, kas būtu virzāmi izskatīšanai iespējami tuvākajā laikā.

LKA Padomē 2017. gada oktobrī ir apstiprināts nozares pašregulācijas dokuments – Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas un sankciju ievērošanas (AML/CFT) politika un vadlīnijas, lai tuvākajos divos trīs gados savu biedru vidū sasniegtu augstākos starptautiskos standartus finanšu noziegumu novēršanā un apkarošanā.

LKA turpinās strādāt pie šo pašregulācijas prasību konsekventas ieviešanas un lielāka saistošā spēka LKA biedriem, kā arī pastāvīgi izvērtēs nepieciešamību šos dokumentus pilnveidot un izdot jaunas pašregulācijas prasības.

Jaunā nozares politika paredz arī nulles toleranci pret likuma pārkāpumiem un prettiesisku darbību, kā arī stiprināt aktīvu sadarbību ar valsts iestādēm un tiesībsargājošajām iestādēm. Sevišķa uzmanība politikā pievērsta sadarbības principiem ar čaulas veidojumiem, kas būtiski ierobežo banku sadarbību ar šādiem veidojumiem, kā arī starptautisko finanšu sankciju, ieskaitot OFAC sankciju, ievērošanas principus.

Nolūkā kopīgi stiprināt Latvijā strādājošo banku starptautisko reputāciju piedāvājam izdarīt arī grozījumus tiesību aktos.

 

1. Prasības kredītiestāžu darbiniekiem

LKA ietvaros diskutēts par labāko risinājumu, lai pārbaudītu kredītiestādēs strādāt gribošo un strādājošo personu atbilstību darba pienākumiem un nodrošinātu sabiedrības uzticību finanšu sektoram, kā arī mazinātu riskus, ka negodprātīgi darbinieki iesaistītu kredītiestādi noziedzīgās darbībās.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Edvīns Danovskis
Skaidrojumi. Viedokļi
Nemantiskā kaitējuma jēdziens administratīvajās tiesībās
No 2018. gada 1. marta administratīvajās tiesībās ieviests jauns jēdziens "nemantiskais kaitējums", atsakoties no jēdzieniem "personiskais kaitējums" un "morālais kaitējums". Līdz šim Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu ...
Santa Slokenberga
Skaidrojumi. Viedokļi
Vai spriedums varētu būt pretvalstisks

Rakstā paustas atsevišķas pārdomas par Ogres rajona tiesas 2018. gada 13. februāra spriedumu lietā C 34092516 saistībā ar publikāciju "Ogres kolaboranta slavināšana".

3 komentāri
Valentija Liholaja
Skaidrojumi. Viedokļi
Par valsts amatpersonas jēdzienu Krimināllikuma 316. panta pirmās daļas izpratnē
Valsts amatpersonas statusa precīza izpratne ir būtiska kā noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā, kuru izdarītājs ir šis speciālais subjekts, kvalifikācija procesā, tā arī norobežojot tādus nodarījumus no citiem ...
3 komentāri
Jurijs Krasnobokijs
Skaidrojumi. Viedokļi
Pilnvarotā pārstāvja tiesības piedalīties tiesas sēdēs laulības šķiršanas lietās
Rakstā pausts autora viedoklis par vienas no pusēm un tās pilnvarotā pārstāvja vienlaikus piedalīšanos tiesas sēdēs laulības šķiršanas lietās Latvijas Republikas Satversmes 92. panta pirmā teikuma un Civilprocesa 236. panta ...
3 komentāri
Jeļena Muraško, Andrejs Jermoļenko
Citu pieredze
Baltkrievijas Augsto tehnoloģiju parks – izlaista versija 2.0
AUTORU KATALOGS