ŽURNĀLS Viedoklis

17. Novembris 2020 /Nr.46 (1156)

Dalība tiesas sēdē procesā par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanu
4 komentāri
Mg. iur.
Gundega Bruņeniece
Tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas vadītāja vietniece 

Gan Latvijas Republikas Satversmes 92. pants, gan Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (turpmāk – ECK) 6. pants un citi starptautiskie cilvēktiesību dokumenti paredz ikvienam tiesības uz taisnīgu tiesu, tai skaitā arī personām ar invaliditāti. ANO Konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām (turpmāk – ANO konvencija) pat īpaši uzsver diskriminācijas aizliegumu attiecībā uz dažādu tiesību īstenošanu.

ANO konvencijas 2. pantā skaidrots, ka diskriminācija invaliditātes dēļ nozīmē jebkāda veida nošķiršanu, izslēgšanu vai ierobežošanu invaliditātes dēļ, kuras mērķis ir traucēt vai pilnībā nepieļaut visu politisko, ekonomisko, sociālo, kultūras, pilsonisko vai citu cilvēktiesību un pamatbrīvību atzīšanu, izmantošanu vai īstenošanu vienlīdzīgi ar citiem vai kurai ir tādas sekas.

VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (4)
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
LATVIJAS UNIVERSITĀTE
3. Janvāris 2021 / 15:13
0
ATBILDĒT
Viss ir labi un pareizi. Izņemot - tiesai NAV vienmēr "jāvērtē: 1) vai ir vispār noticis noziedzīgs nodarījums". Jo nepieskaitāmie neizdara noziedzīgus nodarījumus - tikai sabiedriski kaitīgus nodarījumus.
Arī > LATVIJAS UNIVERSITĀTE
27. Janvāris 2021 / 15:37
0
ATBILDĒT
Arī KPL 603.pantā pat diezgan konkrēti lietots termins "noziedzīgs nodarījums", turklāt vēl tieši uzsverot, ka tas jāizvērtē. Citēju: "Tiesas sēdē pārbauda pierādījumus, lai izlemtu jautājumu, vai šī persona ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu un vai tai nosakāmi medicīniska rakstura piespiedu līdzekļi".
Arī Latvijas Universitāte > LATVIJAS UNIVERSITĀTE
20. Janvāris 2021 / 12:53
0
ATBILDĒT
Šis interesants jautājums par pareizo terminu, jo arī Krimināllikumā netiek konsekventi lietots viens termins attiecībā uz nepieskaitāmības stāvoklī izdarītiem nodarījumiem - piemēram, KL 69.1 pantā tiek lietots tieši "noziedzīgs nodarījums". Protams, nemaz nerunājot par būtību - pēc būtības tāpat ir runa par noziedzīgu nodarījumu, un ar to, ka tas izdarīts nepieskaitāmības stāvoklī, nekādā veidā nemainās NN sastāva objektīvās pazīmes. Tā ka principā tāda vārdu spēle, ar ko jautājuma pamatbūtība nemainās ;)
LATVIJAS UNIVERSITĀTE > LATVIJAS UNIVERSITĀTE
3. Janvāris 2021 / 15:16
0
ATBILDĒT
P.S. Un tiesu ekspertu (arī psihiatru!) vērtējums pēc idejas nedrīkst būt "subjektīvs" - tikai objektīvos datos balsīts.
visi numura raksti
Andrejs Stupins
Skaidrojumi. Viedokļi
Leģisprudence kā zāles pret normofīliju
8 komentāri
Dina Gailīte
Intervija
Satversmes tiesas tiesnešiem "visas antenas" ir jānoregulē uz procesiem, kas notiek sabiedrībā
Vai politiska cīņa ir neizbēgama Satversmes tiesas tiesnešu izvēles procesa daļa? Kāpēc tiesas spriedums ir tikai tiesiskās sistēmas attīstības "momentuzņēmums"? Par ko liecina lielais atsevišķo domu skaits Satversmes tiesā ...
Tieslietu ministrija
Notikums
Apbalvo tieslietu sistēmas darbiniekus

Tuvojoties valsts svētkiem un Tieslietu ministrijas dibināšanas gadadienai, tieslietu nozares darbiniekiem piešķirti tieslietu sistēmas apbalvojumi.

2 komentāri
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Informācija
Latvijas notāri ievēlējuši sev jaunus priekšstāvjus  

13. novembrī notika Latvijas Zvērinātu notāru kopsapulce, kuras laikā tika ievēlēta Latvijas Zvērinātu notāru padome un revīzijas komisija.

Dāvids Gurevičs
Skaidrojumi. Viedokļi
Publisko tiesību subjekts kā cietušais kriminālprocesā
Raksta mērķis ir apskatīt svarīgākos problēmjautājumus, kas saistīti ar publisko tiesību subjekta dalību kriminālprocesā cietušā statusā, kā arī piedāvāt autora redzējumu par likuma un prakses nepilnību novēršanu.  
AUTORU KATALOGS