Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Tiesību prakse

16. Marts 2010 /Nr.11 (606)

Par 16. marta leģionāru piemiņas gājiena aizliegumu
AT Senāta Administratīvo lietu departamenta spriedums
Lieta Nr. SKA–34
2010. gada 10. martā
6 komentāri

Gadu no gada 16. marts ir atceres diena sabiedrības grupai, kura piemin kritušos leģionārus. Tā organizē un piedalās piemiņas pasākumos daudzviet Latvijā. Šī sabiedrības grupa par īpaši nozīmīgu uzskata ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, jo piemineklis simbolizē Latvijas tautas tiekšanos pēc brīvības un sava valstiskuma – vērtībām, par kurām leģionāri cīnījās.

Vienas sabiedrības grupas iebildumi pret citas sabiedrības grupas uzskatiem un agresīvu pretpasākumu iespējama rīkošana nedrīkst būt par vienīgo pamatu šīs citas grupas pulcēšanās brīvības ierobežojumiem. Šādu iemeslu pulcēšanās brīvības liegšanai tiesību normas neparedz.

Pulcēšanās brīvības ierobežošanas pamatā nevar būt jebkura saņemtā informācija par iespējamu pretdarbību, tajā skaitā fizisku. Pretējā gadījumā iespējama situācija, ka pretēji domājoša sabiedrības daļa (arī atsevišķi cilvēki) jebkurā gadījumā, izplatot šādu informāciju, var panākt sev vēlamu citu cilvēku pulcēšanās brīvības ierobežošanu.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
10
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (6)
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
ItrPCMqNSJAhzlN
12. Jūlijs 2012 / 07:18
0
ATBILDĒT
VlMHy8 tkbinrkossyi
aEnJareIt
11. Jūlijs 2012 / 02:49
0
ATBILDĒT
sYEQoP puljqicbsxss
OOgJMGOaCTnwbfEqFaJ
10. Jūlijs 2012 / 06:37
0
ATBILDĒT
Et bien, depuis le temps que je me dedanmais les chiffres exacts d\'e9le8ves dans chaque anne9es scolaire, je ne suis pas e9tonne9e de ces chiffres d\'ailleurs.On comprend tout de suite mieux pourquoi les profs ont peu de devoirs de deuxie8me anne9e.Pour la troisie8me e7a m\'e9tonne pas, mais je pensais qu\'on aurait tout de meame pu de9passer la trentaine d\'e9le8ves en 2e8me x)
Juris
16. Marts 2010 / 10:03
0
ATBILDĒT
Labs
V.S.
16. Marts 2010 / 03:21
0
ATBILDĒT
Labi argumentēts spriedums.
Francis Ksavers
16. Marts 2010 / 01:13
0
ATBILDĒT
"Šī sabiedrības grupa par īpaši nozīmīgu uzskata ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, jo piemineklis simbolizē Latvijas tautas tiekšanos pēc brīvības un sava valstiskuma - vērtībām, par kurām leģionāri cīnījās."

Bravo! Par šo konstatāciju AT Senāta priekšā cepuri nost. Ja Senāta adm. lietu departaments nebaidās skaidri pateikt patiesību un aizstāvēt mūsu sirmo kaŗavīru godu, tad mūsu tiesu sistēmai tomēr ir nākotne!
visi numura raksti
Dina Gailīte, Jānis Maizītis, Jānis Pleps
Numura tēma
Esmu gatavs trešo reizi kandidēt uz šo amatu
Mazāk nekā divi mēneši palikuši līdz ģenerālprokurora Jāņa Maizīša otrā pilnvaru termiņa beigām – 11. maijam. Kas notiks dienu pēc tam, ir Augstākās tiesas priekšsēdētāja un Saeimas ziņā – Ivaram Bičkovičam ir ...
5 komentāri
Andris Guļāns, Gvido Zemribo, Gatis Litvins
Numura tēma
Bijušie Augstākās tiesas priekšsēdētāji runā
Lai noskaidrotu, kā ģenerālprokurora amata kandidāts būtu izvirzāms, kādā procesā un kā līdz šim izvirzīšana ir notikusi, "Jurista Vārds" uzrunāja bijušos Augstākās tiesas priekšsēdētājus. Te gan jāatzīmē, ka pašlaik tikai ...
1 komentāri
Liene Rikova
Skaidrojumi. Viedokļi
Saistību bezstrīdus piespiedu izpilde – kreditora cerība
Pašlaik ekonomiskās krīzes un personu maksātnespējas palielināšanās apstākļos, kas neapšaubāmi palielina tiesvedību skaitu un pārslogo tiesas, jautājums par saistību bezstrīdus piespiedu izpildi ir jo īpaši aktuāls. Jāatzīst, ...
32 komentāri
Edvīns Balševics
Nedēļas jurists
Edvīns Balševics
3 komentāri
Gatis Litvins
Informācija
Korupcijas riski tiesā
Pirms pieciem, desmit gadiem, nemaz nerunājot par agrāku laiku, reti kad tika publiskoti pētījumi par tiesu varu un tiesu sistēmu, bet pēdējos gados arvien biežāk parādās pētījumi, kas analizē būtiskus tiesu varas jautājumus. ...
AUTORU KATALOGS