ŽURNĀLS Tiesību prakse

19. Janvāris 2016 /Nr.3 (906)

Tiesas nolēmumu, kas balstīts uz spēkā neesošu normu, nevar atzīt par tiesisku un pamatotu
Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta lēmums
Lietā Nr. SKK – 686
2015. gada 27. novembrī

Tiesas nolēmumu, kas balstīts uz spēkā neesošu normu, nevar atzīt par tiesisku un pamatotu. Ar Satversmes tiesas 2014. gada 29. decembra spriedumu Ministru kabineta noteikumu Nr. 331 "Noteikumi par apdrošināšanas atlīdzības apmēru un aprēķināšanas kārtību par personai nodarītajiem nemateriālajiem zaudējumiem" 3.2. apakšpunkts atzīts par spēkā neesošu no 2005. gada 21. maija, savukārt norādītie Ministru kabineta noteikumi ir zaudējuši spēku 2014. gada 11. jūlijā.

Latvijas Republikas Augstākā tiesa šādā sastāvā: tiesnesis P. Opincāns, tiesnesis A. Freibergs, tiesnese A. Poļakova, izskatīja lietu rakstveida procesā sakarā ar Liepājas prokuratūras prokurora Anda Šķēles kasācijas protestu un apsūdzētās D.V. kasācijas sūdzību par Kurzemes apgabaltiesas 2015. gada 14. septembra spriedumu un

 

konstatēja

Ar Liepājas tiesas 2015. gada 14. maija spriedumu D.V., personas kods [..], atzīta par nevainīgu Krimināllikuma 260.panta 11 daļā paredzētajā noziedzīgajā nodarījumā un attaisnota.

Ar Kurzemes apgabaltiesas 2015. gada 14. septembra spriedumu Liepājas tiesas 2015. gada 14. maija spriedums atcelts.

D.V. atzīta par vainīgu Krimināllikuma 260. panta 11 daļā paredzētajā noziedzīgajā nodarījumā un sodīta ar piespiedu darbu uz 100 stundām.

Piedzīta no D.V. par labu D. T. morālā kaitējuma kompensācija 2280 euro. Pārējā daļā kaitējuma kompensācija nav noteikta.

Ar apelācijas instances tiesas spriedumu D.V. atzīta par vainīga un sodīta pēc Krimināllikuma 260. panta 11 daļas par to, ka viņa, vadot transportlīdzekli, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, kā rezultātā cietušajai tika nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi.

2013. gada 7. novembrī ap pulksten 15.

VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Kriminālprocesa likums  
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Ineta Ziemele
Skaidrojumi. Viedokļi
Ko darīt ar okupācijas laikā Latvijai nodarītajiem zaudējumiem
Latvijas okupācijas un tās seku jautājums vēl arvien ir dzīvs Latvijas sabiedrībā. Vēl jo vairāk tas ir dzīvs ne tikai Latvijā, bet turpina būt aktuāls dažādos starptautiskos kontekstos. Piemēram, Eiropas Cilvēktiesību tiesai ...
3 komentāri
Uldis Zemzars
Skaidrojumi. Viedokļi
Izmaiņas noziedzīgu nodarījumu kaitīgo seku kvalificēšanā
2015. gada 3. decembrī ir stājušies spēkā nozīmīgi grozījumi likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību" (turpmāk – PKLS) un Krimināllikumā (turpmāk – KL), kas tika izstrādāti Tieslietu ministrijas ...
Edgars Grīvnieks
Skaidrojumi. Viedokļi
Līgumsods par sabiedriskā transporta izmantošanu bez braukšanai derīgas biļetes
Lai nebūtu pārpratumu – raksta autoram nav šaubu, ka sabiedriskā transporta pakalpojumu izmantošana bez biļetes ir negodprātīga rīcība, kura nav pelnījusi publisku atzinību. Līdz ar to raksta mērķis nav braukšanai sabiedriskajā ...
6 komentāri
Jānis Priekulis
Skaidrojumi. Viedokļi
Neregulētie procesuālie jautājumi Satversmes tiesas procesā

Raksta mērķis ir aplūkot neregulētos procesuālos jautājumus Satversmes tiesas procesā, kas līdz šim tiesību doktrīnā nav tikuši pētīti, nolūkā rosināt viedokļu apmaiņu.

4 komentāri
Egils Levits
Tiesību politika
Tiesiskās drošības un tiesiskās paļāvības principi attiecībā uz likumdevēju Eiropas Savienības tiesībās
AUTORU KATALOGS