Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Informācija

26. Jūlijs 2016 /Nr.30 (933)

Vienotais jurista kvalifikācijas eksāmens – cik tālu ir tikts
3 komentāri

Kā viens no instrumentiem, lai celtu tiesību zinātņu programmu absolventu zināšanu un prasmju kvalitāti,1 no 2019. gada ir plānots ieviest obligātu valsts kvalifikācijas eksāmenu visiem profesionālā maģistra tiesību zinātnes programmu studentiem. Šobrīd jau ir izstrādāti tiesību aktu projekti eksāmena ieviešanai,2 tādēļ šī raksta mērķis ir sniegt ieskatu sagatavotajā eksāmena modelī.3 Jānorāda, ka pirms eksāmena pilnīgas ieviešanas pastāv iespēja šajā modelī veikt izmaiņas.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
3
komentāri (3)
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
BK
26. Jūlijs 2016 / 16:44
2
ATBILDĒT
Vai pareizi saprotu, ka eksāmens notiks sešas dienas (viena diena 15 teorijas jautājumiem un piecas dienas katram no kāzusiem)? Ja tas tā ir, šāda pieeja nav samērīga, un nav nācies dzirdēt nevienu ārvalstu piemēru, kur eksāmeni norisinātos tik ilgi. Trīs dienas varētu būt maksimums: viena diena teorijas jautājumiem, viena diena diviem kāzusiem (atpūtas diena :)) un viena diena trim kāzusiem.
Ex students > BK
29. Jūlijs 2016 / 16:54
1
ATBILDĒT
Saprotu, ka tikai apgūsiet tiesību zinātnes un Jūs skars šis eksāmens? :) nekas traģisks šādā grafikā, manuprāt, nav. Jurista kvalifikācija godam jānopelna. Un kas ir 6 dienas pēc visiem gadiem un sesijām, kas būs pārvarētas :)
VL > BK
27. Jūlijs 2016 / 11:58
0
ATBILDĒT
Nu, tai pasa Vacija eksamens ilgst sesas, pat astonas dienas, 5 stundas no vietas. Atpusties vares kapa, ka teica Jaunsudrabina Ieva :)
visi numura raksti
Māris Onževs
Skaidrojumi. Viedokļi
Atpakaļejoša spēka izpratne un juridiskās sekas tiesiskā demokrātiskā valstī
Raksta mērķis ir palīdzēt veidot "Jurista Vārda" lasītājiem izpratni par vienu no sarežģītākajiem un vienlaikus pretrunīgākajiem tiesību jautājumiem, par kuru Latvijas tiesību sistēmā joprojām nav izveidojies konsekvents un ...
1 komentāri
Juris Baldunčiks
Domu mantojums
Latvijas parlamenta nosaukumam – 150

1866. gada maija beigās un jūnija sākumā laikrakstā "Latviešu Avīzes" parādījās jauns vārds, kas pēc vairākiem gadu desmitiem kļuva par Latvijas Republikas parlamenta nosaukumu.

Vija Kalniņa
Informācija
Pokemonu ķeršanas trakums aktualizē diskusiju par dažādiem tiesību jautājumiem
2016. gada 6. jūlijā tika izlaista tā sauktā papildinātās realitātes (argumented reality) spēle "Pokémon Go", kuru ir izstrādājis Nintendo sadarbībā ar Niantic. Pirmo divu dienu laikā pēc tās nonākšanas tirgū tā tika instalēta ...
2 komentāri
Jānis Priekulis
Skaidrojumi. Viedokļi
Satversmes tiesas tiesneša atstatīšanās
Raksta mērķis ir aplūkot tiesneša atstatīšanās institūtu Satversmes tiesas procesā, cenšoties kliedēt dažkārt izskanējušo mītu, ka konstitucionālās tiesvedības procesā nekad nevarētu izveidoties neobjektīva tiesneša ...
Patentu valde
Tiesību politika
Darbu sāk Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padome, un mainās kārtība apelāciju un iebildumu lietu izskatīšanā
2016. gada 18. jūlijā stājās spēkā Ministru kabineta rīkojums par Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes priekšsēdētāja un padomes locekļu iecelšanu amatā, vienlaikus mainās arī atsevišķi noteikumi apelāciju par Patentu ...
AUTORU KATALOGS