ŽURNĀLS Aptauja

9. Marts 2021 /Nr.10 (1172)

Zvērinātu advokātu biroju partneri komentē grozījumus Advokatūras likumā

Saeima 18. februārī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Latvijas Republikas Advokatūras likumā. Grozījumi pieņemti, lai noteiktu zvērinātu advokātu biroja tiesisko statusu un precizētu advokātu kvalifikācijas prasības.

Līdz šim advokātu biroja tiesiskais statuss bija regulēts vispārīgi un pastāvēja atšķirīga likuma interpretācija par advokātu biroju pielīdzināšanu juridiskai personai, kā arī atzīšanu par tiesību subjektu. Grozījumi paredz, ka advokātu biroju varēs veidot kā personālsabiedrību vai sabiedrību ar ierobežotu atbildību, to reģistrējot komercreģistrā.

Ar grozījumiem noteikts, ka par advokātiem var kļūt personas, kuras pēc akreditētas studiju programmas apguves augstskolā ieguvušas otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnē un jurista profesionālo kvalifikāciju, kā arī ieguvušas maģistra grādu tiesību zinātnē, kas līdz šim likumā nebija noteikts.

Saistībā ar grozījumiem likumā "Jurista Vārds" lūdza vairākiem advokātu birojiem sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1. Kāds šobrīd ir jūsu zvērināta advokāta biroja juridiskais statuss? Vai tas jūs apmierina, vai arī esat saskārušies ar kādām problēmām biroja juridiskā statusa dēļ?

2. Vai atbalstāt grozījumus Advokatūras likumā, kas paredz, ka zvērinātu advokātu biroji jāreģistrē komercreģistrā kā sabiedrība ar ierobežotu atbildību vai personālsabiedrība?

3. Vai šie grozījumi atrisinās problēmas, ar ko līdz šim esat saskārušies? Vai grozījumi ir skaidri un saprotami? Varbūt jūsu ieskatā šie grozījumi radīs kādas jaunas problēmas?

4.

VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Jurista Vārds
Numura tēma
Stājas spēkā grozījumi Advokatūras likumā
Sindija Šube
Skaidrojumi. Viedokļi
Zvērinātu advokātu biroju tiesiskais statuss pēc grozījumiem Advokatūras likumā
Jānis Rozenbergs
Skaidrojumi. Viedokļi
Par zvērinātu advokātu biroju tiesiskā statusa maiņu
2021. gada 18. februārī Saeima 3. lasījumā pieņēma ilgi gaidītos grozījumus Latvijas Republikas Advokatūras likumā, kuru sagatavošana aizsākās jau pirms vairāk nekā pieciem gadiem. Ar šiem grozījumiem tiks veiktas izmaiņas ...
Valsts Ieņēmumu dienests
Skaidrojumi. Viedokļi
Par zvērinātu advokātu biroju reģistrāciju
Jau ilgāku laiku notiek diskusijas par zvērinātu advokātu biroja tiesisko statusu un tā vietu nodokļu maksātāju sistēmā, kas ir izraisījis ne mazumu nodokļu strīdu ar ilgām tiesvedībām. 18. februārī Saeima pieņēma likumu ...
2 komentāri
Evija Novicāne
Skaidrojumi. Viedokļi
Pārvaldība un atbildība pēc zvērinātu advokātu biroju tiesiskā statusa reformas
Jaunie Advokatūras likuma grozījumi nenoliedzami viesīs izmaiņas zvērinātu advokātu biroju pārvaldībā, kā arī skars atbildības jautājumus. Tādēļ raksta mērķis ir iztirzāt zvērinātu advokātu biroju pārvaldību un atbildību ...
AUTORU KATALOGS