ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

26. Oktobris 2021 /Nr.43 (1205)

Dzīvojamo telpu īres likums un pašvaldība
Mg. iur.
Kristīne Kinča
Latvijas Pašvaldību savienības padomniece juridiskajos jautājumos 

Jaunais Dzīvojamo telpu īres likums tika paredzēts kā jauns un efektīvs līdzeklis, lai veicinātu īres tirgus attīstību un radītu dzīvojamo telpu īpašnieku lielāku interesi izīrēt savu īpašumu tiem, kam tas nepieciešams. Arī pašvaldība ir viens no dzīvojamo telpu īpašniekiem, tomēr pašvaldībai ir īpaša un specifiska loma īres tirgū.

Likumprojekta pieņemšanas gaitā Saeimā tika pierādīts, ka pašvaldības ne tikai īsteno autonomās funkcijas, bet arī veicina īres tirgus attīstību, piemēram, būvējot jaunas dzīvojamās mājas teritorijās, kur tirgus dalībniekiem nav šādas intereses vai ir būtisks dzīvojamo telpu trūkums. Tā kā šis raksts ir tapis īpaši šim "Jurista Vārda" grāmatžurnālam par Dzīvojamo telpu īres likumu, tajā vairāk fokusēšos uz jautājumiem, kas varētu interesēt tieši pašvaldības.

Šī raksta tapšanā lielu pateicību izsaku savam kolēģim Latvijas Pašvaldību savienībā – Aino Salmiņam, padomniekam tautsaimniecības jautājumos, kurš aktīvi piedalījās Dzīvojamo telpu īres likuma izstrādē un apspriešanā gan Ministru kabinetā, gan Saeimā.

VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Sannija Matule
Numura tēma
Pienākums pret sabiedrību un īres tiesībām
Mārtiņš Auders
Skaidrojumi. Viedokļi
Dzīvojamo telpu īres likuma mērķis un izstrādes nepieciešamība
Jānis Lapsa
Skaidrojumi. Viedokļi
Dzīvojamās telpas īres līgums: subjekti, priekšmets, termiņš, forma, īres maksa un saistītie maksājumi
Pēc gandrīz trīsdesmit gadiem 1993. gada 16. februārī pieņemto likumu "Par dzīvojamo telpu īri"1 ir nomainījis Dzīvojamo telpu īres likums2 (turpmāk – Īres likums), kurš stājās spēkā 2021. gada 1. maijā un kura pieņemšanas ...
Inga Kudeikina
Skaidrojumi. Viedokļi
Dzīvojamās telpas īres līguma obligātie noteikumi – tiesiskā regulējuma apskats

Rakstā analizēti Dzīvojamo telpu īres likuma 8. pantā paredzētie dzīvojamo telpu īres līguma obligātie noteikumi īrnieka un izīrētāja tiesību un pienākumu samērīguma kontekstā.

Dita Buša
Skaidrojumi. Viedokļi
Dzīvojamās telpas īres līguma grozīšana, izbeigšana un atkāpšanās no tā
Šī raksta mērķis ir sniegt īsu ieskatu dzīvojamās telpas īres līguma grozīšanas, izbeigšanas un atkāpšanās tiesību īstenošanā līdz ar jaunā Dzīvojamo telpu īres likuma (turpmāk – Īres likums) spēkā stāšanos. Rakstā ...
AUTORU KATALOGS