ŽURNĀLS Notikums

31. Maijs 2022 /Nr.22 (1236)

Izglītojošās filmas "Atver Satversmi" pirmizrāde
Svinot Latvijas konstitūcijas simtgadi, 26. maijā kinoteātrī "Splendid Palace" notika izglītojošās filmas "Atver Satversmi" pirmizrāde. Attēlā - projekta īstenotāji un radošās grupas pārstāvji
Foto: Toms Norde

Jau kopš maija sākuma katram interesantam "Jurista Vārda" Youtube kontā "sēriju" veidā (atbilstoši Satversmes nodaļām) pieejama Latvijas konstitūcijas simtgadei veltītā izglītojošā filma "Atver Satversmi".

Šis projekts, kurā 122 juristi komentē un lasa Satversmi pa pantiem, tapis pēc žurnāla "Jurista Vārds" redakcijas iniciatīvas un sadarbojoties žurnāla izdevējam – VSIA "Latvijas Vēstnesis" un Latvijas Republikas Satversmes tiesai, kā arī ar plašu Latvijas juristu saimes atbalstu un iesaisti.

Filmas mērķis ir ieinteresēt un izglītot pēc iespējas plašu sabiedrību par valsts konstitucionālajiem un tiesiskajiem pamatiem. Filmas veidotāji īpaši cer, ka tā tiks izmantota gan skolās, gan augstskolās, kā arī sabiedrības integrācijas pasākumos, lai veicinātu pilsoniskas sabiedrības nostiprināšanos un demokrātijas un tiesiskuma pamatprincipu izpratni Latvijā. Plašāka informācija par filmu "Atver Satversmi" un citiem Satversmes jubilejas gada projektiem pieejama satversme100.lv.

26. maijā kino­teātrī "Splendid Palace" notika filmas "Atver Satversmi" pilna garuma versijas pirmizrāde, klātesot filmas veidotājiem un dalībniekiem. Piedāvājam īsu vizuālu ieskatu pasākuma norisē, plašāka fotoreportāža būs pieejama portāla juristavards.lv foto sadaļā.

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Jurista Vārds Izglītojošās filmas "Atver Satversmi" pirmizrāde. Jurista Vārds, 31.05.2022., Nr. 22 (1236), 10.-11.lpp.
6
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Linda Lielbriede
Skaidrojumi. Viedokļi
Daži apsvērumi par pagaidu noregulējuma piemērošanas problemātiku publisko iepirkumu lietās
Arta Snipe
Mūsu autors
Iepazīstieties: JV autore Arta Snipe
Tiesību zinātņu doktore, zvērināta advokāte. Fulbraita stipendiāte. "Jurista Vārdā" līdz šim publicēti 24 viņas raksti un trīs esejas. Pirmā publikācija – 2006. gadā. Visas publikācijas pieejamas Autoru katalogā portālā ...
Jurista Vārds
Notikums
Latvijas tiesnešu konferencē uzsver neatkarīgas tiesu varas nozīmi

20. maijā notika Latvijas tiesnešu konference, kuras galvenā tēma bija tiesu varas neatkarība demokrātiskas sabiedrības interesēs.

Tiesību politika
Aigars Strupišs: Sabiedrība vēlas taisnīgu un neatkarīgu tiesu

Izvilkums no Augstākās tiesas priekšsēdētāja un Tieslietu padomes priekšsēdētāja Aigara Strupiša runas un pamatziņojuma Latvijas tiesnešu konferencē.1

Andrejs Ņikiforovs
Skaidrojumi. Viedokļi
Mantas konfiskācija noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas lietās
AUTORU KATALOGS