ŽURNĀLS Tiesību politika

5. Septembris 2023 /Nr.36 (1302)

Ceļā uz Civillikuma Mantojuma tiesību daļas modernizāciju

Ministru kabinets 29. augusta sēdē pieņēma Tieslietu ministrijas izstrādāto likumprojektu "Grozījumi Civillikumā", kura mērķis ir modernizēt un pilnveidot Civillikuma otrās daļas "Mantojuma tiesības" regulējumu. Grozījumu projekts paredz būtiski pārveidot un pilnveidot Civillikuma otrās daļas "Mantojuma tiesības" regulējumu, tādējādi pilnveidojot mantojuma pieņemšanas sistēmu un precīzāk reglamentējot mantinieku atbildību pret mantojuma atstājēja kreditoriem. "Jurista Vārds" ielūkojās grozījumu projekta anotācijā,1 izceļot būtiskākos ar to saistītos aspektus.

Kā viena no mantošanas procesa problēmām uzsvērta mantojuma pieņemšanas kārtība, kas praksē nereti radot tiesisko nenoteiktību, piemēram, mantot aicināto personu pasivitātē vai mantinieku noskaidrošanā, kas savukārt tālāk rada ķēdes reakciju attiecībā uz mantojuma masā ietilpstošās mantas atgriešanos civiltiesiskajā apritē.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Aigars Strupišs
Skaidrojumi. Viedokļi
Argumentācijas trūkums tiesas nolēmumā kā tiesneša disciplināratbildības pamats
Pagājušajā gadā ierosināju disciplinārlietu pret tiesnesi, kurā viens no pamatiem bija likuma prasībām neatbilstoši argumentēta nolēmuma motīvu daļa. Pieņemt šādu lēmumu nenācās viegli, jo tādi vai citādi argumentācijas ...
5 komentāri
Jurista Vārds
Informācija
Piesakies žurnāla "Jurista Vārds" ikgadējam pētniecisko darbu konkursam!

Žurnāls "Jurista Vārds" aicina jaunos Latvijas tiesībniekus piedalīties studentu un jauno juristu pētniecisko darbu konkursā, kas šogad notiks jau astoņpadsmito reizi pēc kārtas.

Māris Onževs
Viedoklis
Kādēļ EURIBOR likmes iesaldēšana jau izsniegtajiem kredītiem nav neizpildāms populisms
Ērika Gribonika
Skaidrojumi. Viedokļi
Tiešuma principa ierobežojumu kompensējošie mehānismi pirmstiesas kriminālprocesā (II)
Edgars Bārdiņš
Tiesību prakse
Aktualitātes Eiropas Savienības Tiesas judikatūrā
Tieslietu ministrija ir apkopojusi 2022. gada Eiropas Savienības Tiesas (turpmāk – EST) interesantākos spriedumus. Šajā judikatūras apkopojumā iekļauti spriedumi, kuros EST ir lēmusi par politiski nozīmīgiem jautājumiem, un spriedumi, ...
AUTORU KATALOGS