ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

11. Janvāris 2005 /Nr.1 (356)

Eiropas tiesiskā sadarbība civillietās un komerclietās
1 komentāri

Eiropas tiesiskā sadarbība civillietās un komerclietās

Irēna Sarule, TM Starptautiskās tiesiskās sadarbības departamenta juriskonsulte

SARULEJV.PNG (82008 bytes)
Foto: no personiskā arhīva

Eiropas Savienība ir izvirzījusi mērķi uzturēt un attīstīt Eiropas Savienību kā brīvības, drošības un tiesiskuma telpu, kurā tiek nodrošināta personu brīva pārvietošanās. Lai pakāpeniski izveidotu minēto telpu, kā arī nodrošinātu iekšējā tirgus pareizu darbību, ir nepieciešams uzlabot, vienkāršot un paātrināt efektīvu sadarbību starp Eiropas Savienības dalībvalstu tiesu iestādēm civillietās un komerclietās. Arvien biežāk Eiropas Savienības dalībvalstu tiesām nākas saskarties ar pārobežu tiesvedībām, pārrobežu lietām, kur iesaistītas vismaz divas vai vairākas Eiropas Savienības dalībvalstis. Strīdi uzņēmējdarbības jomā, patērētāju un darba tiesību jautājumos, strīdi, kas saistīti ar laulības šķiršanu, bērna aizbildnības noteikšanu, kuros ir iesaistīti vairāki ārvalsts elementi, kļūst aktuāli. Protams, minēto uzskaitījumu varētu papildināt vēl un vēl.
2001.gada 28.maijā tika pieņemts Padomes lēmums, ar kuru izveidoja Eiropas tiesiskās sadarbības tīklu civillietās un komerclietās,1 kas kopš 2002.gada 1.decembra ir sācis savu darbību. Tīkls un tā efektīvas darbības uzturēšana ir viens no variantiem vai pat iespējām kā vienkāršot, paātrināt un uzlabot sadarbību starp Eiropas Savienības dalībvalstu tiesu iestādēm.

Kas veido tīklu?

Tīklu veido tīkla dalībnieki – kontaktpunkti, centrālās iestādes, tiesneši koordinatori un citi dalībnieki.
Tīkla kontaktpunktu funkcijas ietver:
– informācijas sagatavošanu un izplatīšanu, kas saistīta ar pārrobežu tiesiskās sadarbības jautājumiem; informācijas sniegšanu, kas vajadzīga pareizai sadarbībai starp Eiropas Savienības dalībvalstu tiesu iestādēm, lai palīdzētu tām sagatavot izpildāmus tiesu iestāžu sadarbības lūgumus; dalību informācijas un jo īpaši sabiedrībai paredzētās informācijas sagatavošanā un atjaunošanā;

komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
[]
11. Janvāris 2005 / 16:56
0
ATBILDĒT
Informaacija noderiiga, bet, manupraat, saputrota un gruuti lasaama.
visi numura raksti
Kalvis Torgāns
Skaidrojumi. Viedokļi
Šķīrējtiesas Latvijā: vajadzīgas radikālas pārmaiņas
8 komentāri
Skaidrojumi. Viedokļi
Pagaidām lietu pret Latviju nav
Skaidrojumi. Viedokļi
Pieaug darba strīdu skaits
1 komentāri
Informācija
Noteikta uzņēmējdarbības riska nodeva
Informācija
Starpgadījums tiesā
AUTORU KATALOGS