Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

20. Decembris 2018 / 11:22

“Gada Eiropas cilvēks” ir Egils Levits! Sveicam un lepojamies!
1 komentāri
Boriss Koļesņikovs

Titulu “Gada Eiropas cilvēks Latvijā” ieguvis Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits.

Balsošanas laikā lielāko sabiedrības atbalstu guva gan Levits, gan arī Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēdētāja vietniece un Luksemburgas-Latvijas asociācijas valdes locekle Elīna Pinto un Eiropas Latviešu apvienības prezidija locekle, Latviešu biedrības Īrijā valdes priekšsēdētāja un kora “eLVē” vadītāja Inguna Grietiņa-Dārziņa.

  • Egils Levits, jurists, politologs, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis

"Latvijas demokrātiskā sirdsapziņa ar dziļu Eiropas izpratni. Viens no demokrātiskās un nacionālās Latvijas tēviem! Ar saviem darbiem Latvijas vārdu nes visā pasaulē. 2019. gadā Levita k-gam ir jākļūst par prezidentu! Sen jau bija pelnīts – Eiropietis ar lielo burtu! Personība, kura apbrīnojami skaidri un iedvesmojoši apliecina Latvijas nacionālās un Eiropas vērtības. Visa līdzšinējā E. Levita darbība ir stiprinājusi vērtības, kas raksturo Eiropeisko kultūru un tuvina Latviju augstāko standartu sniegumam. E.Levita zināšanas, darbi un pieredze ir ne vien devuši būtisku ieguldījumu Latvijas valstiskuma nostiprināšanai, bet arī ir likuši stingrus pamatus mūsu valsts nākotnei Eiropas un pasaules mērogā. Spēja Būt un Piederēt pasaules humānajā tradīcijā. Ik reizi valstij būtiskos pagrieziena punktos, tā piemēram šī gada vēlēšanās, E.Levits ir paudis kompetentu viedokli, kas ietekmē sabiedrisko domu! Egils Levits gadu gaitā ir kalpojis kā Latvijas sarežģīto vēstures un juridisko jautājumu korifejs, viņa līdzdalība neatkarīgās Latvijas politiskajā ainavā ir nenovērtējama. Personība ar Stāju, Drosmi un Gatavību mainīt Latviju. Cilvēks, kurš izprot un pārstāv Eiropas vērtības: Latvijas seja un prāts Eiropā, Eiropas seja un prāts Latvijā.”

Tituls “Gada Eiropas cilvēks Latvijā” jau 21 gadu pēc kārtas tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem šajā gadā devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā.

Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, kam bija atlasīti desmit kandidāti.

10
0
komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
.
23. Decembris 2018 / 14:13
0
ATBILDĒT
nākamais Latvijas Valsts prezidents!
jaunumi
22. Marts / 10:16
Šī gada valsts budžeta projektam saņemti teju 150 priekšlikumi
22. Marts / 10:13
Saeima pieņem likumu personu tiesību aizsardzībai pārejas periodā pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES
22. Marts / 10:10
Norisinās starptautiskā konference "Apzinātie PSRS okupācijas režīma radītie zaudējumi Baltijā"
22. Marts / 10:02
Tieslietu padome skatīs jautājumu par tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās un atstādināšanu no amata
22. Marts / 09:14
Ģenerālprokurors pieņem piecu jauno prokuroru zvērestus
AUTORU KATALOGS