Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

19. Maijs 2020 / 14:20

Juridiskā komisija atbalsta Aigara Strupiša kandidatūru Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatam

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 19. maijā, lēma virzīt izskatīšanai Saeimā lēmuma projektu par Aigara Strupiša apstiprināšanu Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā.

Saskaņā ar likumu „Par tiesu varu” Augstākās tiesas darbu vada Augstākās tiesas priekšsēdētājs, kuru no Augstākās tiesas tiesnešu vidus pēc Augstākās tiesas plēnuma ierosinājuma apstiprina Saeima uz pieciem gadiem. Viena un tā pati persona var būt par Augstākās tiesas priekšsēdētāju ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

A. Strupišu kā vienīgo pretendentu amatam bija izvirzījusi Tieslietu padome.

Juridiskās komisijas un Tiesu politikas apakškomisijas deputāti otrdien kopsēdē uzklausīja A. Strupišu par iecerēto Augstākās tiesas attīstības vīziju, kā arī pārsprieda jautājumus, kas saistīti ar sabiedrības uzticības stiprināšanu tiesu varai.

Par A. Strupiša kandidatūru Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatam vēl jālemj Saeimai. Komisija lēmuma projektu lūgs iekļaut Saeimas ārkārtas sēdē šo ceturtdien, 21. maijā, informēja Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs.

4
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
5. Jūnijs / 13:39
Latvijas Universitātes studentu komanda uzvar Oksfordas universitāti un kļūst par Eiropas Cilvēktiesību tiesas procesa izspēles uzvarētājiem
5. Jūnijs / 12:45
Ārkārtējās situācijas laikā izsniegta apsūdzība attālināti elektroniskā vidē
4. Jūnijs / 19:21
Bezmaksas attālinātas juristu konsultācijas jūnijā
4. Jūnijs / 15:56
Virzību uzsāk likumprojekts par iestāžu vadītāju amata termiņu ierobežošanu
4. Jūnijs / 15:51
Mācības par Administratīvās atbildības likumu
AUTORU KATALOGS