Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

4. Jūnijs 2020 / 05:57

Saeimā izskatīs TM iesniegtos priekšlikumus kriminalizēt nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju neatkarīgi no daudzuma

Ceturtdien, 4. jūnijā, Saeima izskatīs Tieslietu ministrijas vadītajā pastāvīgajā Krimināllikuma darba grupā izstrādātos Krimināllikuma grozījumus par kriminālatbildības noteikšanu saistībā ar tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju. Tos atbalsta arī Iekšlietu ministrija un Valsts policija.

Saeimas Juridiskā komisija ir lēmusi tos virzīt izskatīšanai parlamentā kā atsevišķu likumprojektu. Tiek plānots, ka iesniegtos grozījumus Saeima varētu izskatīt jau pirmajā lasījumā. Atbilstoši TM pastāvīgajā Krimināllikuma darba grupā sagatavotajam priekšlikumam kriminālatbildība fiziskajām personām tiks paredzēta par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju mantkārīgā nolūkā (pret atlīdzību) neatkarīgi no realizētā daudzuma.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Darba grupā sagatavotais risinājums palīdzēs cīnīties pret cigarešu nelegālo tirdzniecību, tostarp Rīgas Centrāltirgū. Mums ir izdevies panākt kopīgu nostāju – gan no krimināltiesību ekspertiem, gan no tiesību piemērotājiem.”

Līdz šim kriminālatbildība par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju bija paredzēta pēc Krimināllikuma 221. panta, ja tā izdarīta ievērojamā vai lielā apmērā. Kamēr tas nav sasniegts, iestājas administratīvā atbildība. Iekšlietu ministrija sākotnēji piedāvāja par pirmo nelikumīgu cigarešu realizācijas gadījumu personai noteikt nevis kriminālatbildību, bet administratīvo atbildību. Taču Tieslietu ministrijas vadītajā pastāvīgajā Krimināllikuma darba grupā izskatītie grozījumi paredz stingrāku pieeju nekā sākotnēji Iekšlietu ministrijas piedāvātais variants.

Attiecībā uz atbildību par tabakas izstrādājumu piedāvāšanu darba grupa nolēma to neizdalīt atsevišķi, jo saskaņā ar likumu piedāvāšana ir atzīstama par realizācijas mēģinājumu, līdz ar to atbildība iestājas saskaņā ar to pašu pantu – tabakas izstrādājumu piedāvātājs būs saucams pie kriminālatbildības pēc jaunā panta tāpat kā to realizētājs.

Sagatavojot likumprojektu, diskusijas ir notikušas gan Tieslietu ministrijas pastāvīgajā Krimināllikuma darba grupā, gan Saeimas Juridiskajā komisijā un Krimināltiesību politikas apakškomisijā. Likumprojektu sagatavošanas procesā piedalījās tiesneši, prokurori un amatpersonas no Iekšlietu ministrijas, Valsts policijas, Finanšu ministrijas, Valsts ieņēmumu dienesta un Veselības ministrijas, kā arī pārstāvji no Latvijas Universitātes un Tabakas izstrādājumu ražotāju nacionālās asociācijas.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
11. Augusts / 13:17
Senāta Administratīvo lietu departamentā tiesneša pienākumus sāk pildīt Diāna Makarova
2 komentāri
11. Augusts / 13:11
Valsts zemes dienesta ģenerāldirektores amatā apstiprināta Vita Narnicka
11. Augusts / 09:09
Veidos Tiesiskuma stiprināšanas, korupcijas un noziedzības novēršanas padomi
10. Augusts / 12:45
Ārlietu ministrijas paziņojums par prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā
10. Augusts / 12:41
Valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā
AUTORU KATALOGS