FOTO UN VIDEO

9. Maijs 2022 / 16:28

VIDEO: Diskusija “Karš Ukrainā. Taisnīguma atjaunošana un starptautiskās tiesības. Krievijas atbildība”

9. maijā, Ukrainas kara upuru piemiņas dienā, Rīgas pilī notika saruna par jau veikto un vēl sniedzamo atbalstu Ukrainai, par Krievijas agresijas pret Ukrainu starptautiski tiesisko novērtējumu, par politiskiem, krimināltiesiskiem un starptautiski tiesiskiem līdzekļiem tiesiskuma un taisnīguma atjaunošanai.

NATO un Eiropas Savienības valstis, tai skaitā Latvija ir sniegušas un turpinās sniegt visu iespējamo atbalstu Ukrainai. Starptautiskās organizācijas un valstis ar lielu nopietnību izturas pret Krievijas pastrādātajiem noziegumiem – ir uzsāktas tiesvedības starptautiskajās tiesās. Tomēr Ukrainai būs nepieciešams atbalsts arī turpmāk − gan valsts aizsardzībā pret agresoru, gan centienos kļūt par Eiropas Savienības dalībvalsti, gan valsts atjaunošanā pēc kara postījumiem.

Par šiem un citiem jautājumiem diskusijā “Karš Ukrainā. Taisnīguma atjaunošana un starptautiskās tiesības. Krievijas atbildība” domām apmainījās Valsts prezidents Egils Levits, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, zvērināta advokāte Jūlija Jerņeva, Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre Ilona Kronberga, Eiropas Savienības Vispārējās tiesas tiesnese (2004−2020) Ingrīda Labucka, Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce un ģenerālprokurors Juris Stukāns. Sarunu vadīja Valsts prezidenta padomnieku biroja vadītāja Sarmīte Ēlerte.

1
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
28. Jūnijs / 17:21
Augstāko tiesu pieredzes apmaiņas vizītē apmeklē tiesneši un prokurori no Eiropas Savienības valstīm
28. Jūnijs / 15:37
Satversmes tiesu pieredzes apmaiņas vizītē apmeklē tiesneši un prokurori no Eiropas Savienības valstīm
28. Jūnijs / 15:36
Plāno piešķirt augstskolām tiesības veikt ārvalstī izdotu grādu un izglītības dokumentu ekspertīzi
28. Jūnijs / 15:04
KNAB izstrādājis praktisku informatīvo materiālu par korupcijas izpausmes veidiem un to atpazīšanu
28. Jūnijs / 12:12
1. jūlijs - obligātās gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas termiņš tiem, kam pagājušā gada ienākumi pārsniedza 62 800 eiro
AUTORU KATALOGS