FOTO UN VIDEO

15. Augusts 2022 / 17:02

Vairāk nekā pusi pirmās instances tiesas pārsūdzēto nolēmumu apgabaltiesa atstāj negrozītus

Analizējot šī gada rajona (pilsētas) tiesu pārsūdzētos spriedumus, secināms, ka 55% no visiem pārsūdzētajiem apgabaltiesa atstāj spēkā, savukārt no pārsūdzētajiem lēmumiem spēkā paliek 64%. Ar minimālām izmaiņām šādi stabilitātes rādītāji saglabājas pēdējos četrus gadus.

Augstāki pirmās instances nolēmumu stabilitātes rādītāji ir Administratīvajai rajona tiesai, 76% spriedumu un 80% lēmumu šogad ir atstāti spēkā, bet pēdējos četros gadus nolēmumu stabilitāte ir augusi par dažiem procentiem.

Ilze Andruškina, Administratīvās rajona tiesas priekšsēdētāja vietniece:” Tiesā rūpīgi sekojam līdzi Administratīvās apgabaltiesas un Augstākās tiesas prakses attīstībai, kolektīva ietvaros regulāri organizējam sanāksmes, lai to pārrunātu. Ir izveidojusies ļoti laba starpinstanču sadarbība ar Administratīvo apgabaltiesu un Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentu – regulāras tikšanās pieredzes apmaiņai un aktuālo jautājumu pārrunāšanai. Ne mazāk būtisks apstāklis labiem stabilitātes rādītājiem ir profesionāls, zinošs, atvērts, atsaucīgs un uz attīstību vērsts tiesnešu un tiesu darbinieku kolektīvs.”

1
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
26. Septembris / 17:37
No 2023. gada e-lietas portālā nevarēs autorizēties ar banku identifikācijas līdzekļiem
26. Septembris / 10:53
Notiks Komerclikuma 20 gadu jubilejas konference
23. Septembris / 17:23
Austrālijas notāru sadarbības vizīte Latvijā
23. Septembris / 15:49
Vija Kalniņa aizstāvēs promocijas darbu “Pakalpojumu sniegšanas brīvība līdzdalības ekonomikā”
23. Septembris / 15:42
Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja tiekas ar EDSO pārstāvjiem
AUTORU KATALOGS