JAUNUMI

30. Novembris 2022 / 12:04

Izstrādāta rokasgrāmata izmeklētājiem, prokuroriem un tiesnešiem darbam ar kriptovalūtu

Šodien, 30. novembrī, Rīgā notika informatīvs seminārs ekspertiem “Darbs ar kriptovalūtu”. Tajā tika prezentēta rokasgrāmata darbam ar kriptovalūtu (virtuālo valūtu), ko varēs izmantot izmeklētāji, prokurori un tiesneši.

Rokasgrāmata sniedz vadlīnijas praktiķiem darbam ar kriptovalūtu, sākot ar kriminālprocesa izmeklēšanas stadiju, sniedzot kriptovalūtas jēdziena skaidrojumu, kā arī analizējot aresta uzlikšanas un virtuālās valūtas glabāšanas un realizācijas praktiskos aspektus, un beidzot ar iztiesāšanas stadiju, sniedzot informāciju par virtuālās valūtas konfiskācijas starptautiskās tiesiskās sadarbības veidiem un iespējām, kā arī vērā ņemamiem cilvēktiesību aspektiem visa kriminālprocesa gaitā.

Rokasgrāmata darbam ar kriptovalūtu ir vairāku autoru – Jura Jaunuma, Daiņa Šteinberga, Kārļa Tipāna, Staņislava Gendeļa, Jūlijas Muraras-Kļučicas un Kristīnes Līces –  kopdarbs, savukārt rokasgrāmatas zinātniskais redaktors ir Dr. iur. Juris Juriss. Konsultatīvo atbalstu rokasgrāmatas tapšanā sniedza Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas pārvalde.

Rokasgrāmatas izstrāde un seminārs organizēts Tieslietu ministrijai sadarbībā ar Tiesu administrāciju ESF projekta ,"Justīcija attīstībai” (Nr.3.4.1.0/16/I/001) ietvaros.

 

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
27. Janvāris / 10:45
Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere viesojas Ekonomisko lietu tiesā
27. Janvāris / 10:43
Apstiprināti Valsts probācijas dienesta plānotā projekta specifiskie iesnieguma vērtēšanas kritēriji
27. Janvāris / 10:41
Atstāj negrozītu notiesājošo spriedumu krimināllietā saistībā ar kokvilnas kravas piesavināšanos
26. Janvāris / 15:47
Tieslietu ministre piedalīsies Eiropas Savienības tieslietu un iekšlietu ministru neformālajā sanāksmē
26. Janvāris / 15:10
Patērētāju tiesību aizsardzība: Google apņemas sniegt patērētājiem skaidrāku un precīzāku informāciju, lai ievērotu ES noteikumus
AUTORU KATALOGS