JAUNUMI

22. Marts 2023 / 16:51

Saeima uzklausīs ikgadējo tiesībsarga ziņojumu

Saeimas deputāti ceturtdien, 23. martā, sēdē uzklausīs tiesībsarga Jura Jansona ikgadējo ziņojumu par Latvijas Republikas tiesībsarga paveikto.

Galīgajā lasījumā Saeima rīt skatīs grozījumus Autortiesību likumā, kā arī saistītos grozījumus Autortiesību kolektīvā pārvaldījuma likumā. Tie precizē jautājumus saistībā ar autortiesībām un blakustiesībām digitālajā vienotajā tirgū, kā arī šo tiesību piemērošanu noteiktām raidorganizāciju tiešsaistes pārraidēm un televīzijas un radio programmu retranslācijām.

Otrajā lasījumā deputāti lems par grozījumiem, ar kuriem cita starpā plānots noteikt, ka tabakas izstrādājumus, aizstājējproduktus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un uzpildes tvertnes būs aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem, un šīs personas nedrīkstēs tos iegādāties.

Tāpat otrajā lasījumā Saeimā paredzēts skatīt grozījumus Komerclikumā, kas paredz nodrošināt Eiropas Savienības Pārrobežu reorganizācijas un Digitalizācijas direktīvu prasību ieviešanu nacionālajos normatīvajos aktos.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūgusi Saeimu sēdes darbakārtību papildināt, iekļaujot tajā grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”. Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka pašnodarbinātām personām vairs nebūs jāveic iedzīvotāju ienākuma nodokļa avansa maksājumi no saimnieciskās darbības.

Apstiprinātajā Saeimas 23. marta sēdes darbakārtībā iekļauti 12 jautājumi. Savukārt pulksten 17.00 paredzēta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
31. Maijs / 15:23
Stājas spēkā spriedums strīdā ar Ministru kabinetu par pienākumu vakcinēties pret Covid-19
31. Maijs / 14:14
Saeima Valsts prezidenta amatā ievēl Edgaru Rinkēviču
31. Maijs / 11:54
Darbu tiesneša amatā noslēdz Augstākās tiesas tiesnese, Rīgas apgabaltiesas tiesneša pienākumu izpildītāja Dace Jansone
31. Maijs / 09:13
Augstākā tiesa aicina jauniešus uz īpašu pasākumu LAMPĀ
30. Maijs / 17:34
Satversmes tiesa izbeidz tiesvedību lietā par normu, kas noteic pamatu zvērināta advokāta izslēgšanai no zvērinātu advokātu skaita
AUTORU KATALOGS