JAUNUMI

27. Septembris 2023 / 17:01

Iedzīvotāju iniciatīvu par cietumsodu dzīvnieku spīdzinātājiem rosina vērtēt Saeimas Juridiskajā komisijā

Kolektīvo iesniegumu Saeimai par reālu cietumsodu dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 27. septembrī, nolēma rosināt nodot tālākai izvērtēšanai Saeimas Juridiskajā komisijā. 

“Kolektīvo iesniegumu ir parakstījis ievērojams cilvēku skaits – gandrīz 30 tūkstoši –, prasot reālu cietumsodu tiem, kuri vardarbīgi izturas pret dzīvniekiem. Uzskatām, ka iesniegums ir jānodod Juridiskajai komisijai, kuras paspārnē ir arī Sodu politikas apakškomisija, kas tālāk jau vērtētu sīkāk un lemtu par attiecīgām izmaiņām sodu likumos. Apliecinām, ka turēsim roku uz pulsa – sekosim līdzi jautājuma izskatīšanai un, ja būs nepieciešams, aktīvi iejauksimies,” sēdē pauda Mandātu komisijas sekretārs Raivis Dzintars. 

Deputāti šodien arī uzsvēra, ka tolerance pret vardarbību mūsu sabiedrībā ir ļoti augsta, it sevišķi pret dzīvniekiem. Vienlaikus deputāti atzīmēja, ka cilvēku vidū tomēr ir daudz tādu, kas nav vienaldzīgi pret cita nelaimi un palīdz. Tāpat sēdē tika akcentēts, ka vardarbīga izturēšanās pret dzīvniekiem nereti raisa vardarbību arī pret cilvēkiem, tostarp bērniem. 

Kolektīvo iesniegumu parakstījuši 29 905 pilsoņi, un tajā parlaments aicināts noteikt reālu cietumsodu dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām. Iesniegumā tā autori uzsvēruši, ka reāla cietumsoda nepiemērošana dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām, dzīvnieku mocītājos ir radījusi nesodāmības un visatļautības sajūtu; sajūtu, ka dzīvība ir nevērtīga. 

Mandātu komisijas lēmuma projekts vēl jāskata Saeimas sēdē.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
30. Novembris / 17:30
Satversmei atbilst pilsonības atņemšanas termiņa skaitījums gadījumos, kad persona pilsonības iegūšanas procesā rīkojusies negodprātīgi
30. Novembris / 16:16
Saeima ratificē konvenciju vardarbības izskaušanai pret sievietēm un ģimenē
30. Novembris / 15:22
Izdots rekordbiezs “Augstākās Tiesas Biļetens”
30. Novembris / 15:20
Tieslietu padomes Tiesu efektivitātes stiprināšanas darba grupa ziņos par paveikto
30. Novembris / 15:18
Publiskajai apspriešanai nodots interešu pārstāvības reģistra un deklarēšanas sistēmas noteikumu projekts
AUTORU KATALOGS