JAUNUMI

29. Septembris 2023 / 09:24

Augstāko tiesu pieredzes apmaiņā apmeklē jaunie juristi no Vācijas

28. septembrī Augstāko tiesu apmeklēja juristi no Vācijas, kas šobrīd praktizējas Vircburgas pirmās instances tiesās un savas studiju programmas ietvaros ir ieradušies Latvijā pieredzes apmaiņas vizītē.

Augstākajā tiesā viesus uzņēma Civillietu departamenta zinātniski analītiskais padomnieks Rihards Gulbis. Viņš kolēģiem pastāstīja par Latvijas tiesu sistēmas struktūru, sniedzot detalizētāku informāciju par Augstāko tiesu, tās darbību, departamentu un administrācijas darbu un uzdevumiem. Viesi tika iepazīstināti ar tiesu informācijas sistēmu, tiesas nolēmumu pieejamību un Senāta judikatūras atziņu meklēšanas un pielietošanas iespējām. Rihards Gulbis norādīja uz līdzībām un atšķirībām Latvijas un Vācijas tiesību sistēmā, kā arī uz kopīgo un atšķirīgo abu valstu augstāko tiesu darbā.

Jaunos juristus padziļināti interesēja, kādas prasības tiek izvirzītas, lai kļūtu par tiesnesi pirmās instances tiesā, kā arī apelācijas un kasācijas instances tiesās. Tāpat tika apskatīta tiesnešu apstiprināšanas procedūra. Vācu kolēģi interesējās par to, vai Latvijas tiesās tiesu sēdes tiek rīkotas arī attālināti, kā arī tika pārrunāta e-lietas ieviešana.

Vizītes noslēgumā jaunie juristi izstaigāja Tiesu pils telpas un viesojās tiesas muzejā, gūstot ieskatu Augstākās tiesas vēsturē.

 

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
30. Novembris / 17:30
Satversmei atbilst pilsonības atņemšanas termiņa skaitījums gadījumos, kad persona pilsonības iegūšanas procesā rīkojusies negodprātīgi
30. Novembris / 16:16
Saeima ratificē konvenciju vardarbības izskaušanai pret sievietēm un ģimenē
30. Novembris / 15:22
Izdots rekordbiezs “Augstākās Tiesas Biļetens”
30. Novembris / 15:20
Tieslietu padomes Tiesu efektivitātes stiprināšanas darba grupa ziņos par paveikto
30. Novembris / 15:18
Publiskajai apspriešanai nodots interešu pārstāvības reģistra un deklarēšanas sistēmas noteikumu projekts
AUTORU KATALOGS