JAUNUMI

16. Aprīlis 2025   •   12:58

Publicētas ģenerālprokurora amata kandidātu prokuratūras darbības attīstības koncepcijas

Tieslietu padome šodien, 16. aprīlī, publicējusi trīs ģenerālprokurora amata kandidātu – Uvja Kozlovska, Aivara Ostapko un Jura Stukāna – izstrādātās Prokuratūras darbības attīstības koncepcijas par prokuratūras turpmāko darbību, attīstību, stratēģiskajiem mērķiem, kā arī Latvijas Republikas prokuratūras starptautisko integrāciju un sadarbību. 

Ar ģenerālprokurora amata kandidātu izstrādātajām koncepcijām var iepazīties šeit:

Arī "Jurista Vārds" aicināja visus trīs pretendentus atbildēt uz 10 jautājumiem par prokuratūras vietu un funkcijām tiesiskā valstī, prokuratūras darba efektivitāti un uzraudzību, vienkāršoto kriminālprocesu, cilvēktiesībām, prokuroru ētikas kontroles mehānismu, u.c. jautājumiem.

Aptauja publicēta "Jurista Vārda" 2025. gada 15. aprīļa numurā un sabiedriskās nozīmības dēļ pieejama visiem interesentiem bez maksas portālā juristavards.lv: https://juristavards.lv/zurnals/286588-tris-generalprokurora-amata-kandidati-atbild-uz-jurista-varda-jautajumiem-par-prokuraturas-nakotni-l/

Papildu informācija: 

Šī gada 11. jūlijā beigsies pašreizējā ģenerālprokurora Jura Stukāna pilnvaru termiņš ģenerālprokurora amatā. Tādēļ Tieslietu padome 10. janvārī izsludināja konkursu uz šo amata vietu, un savas kandidatūras līdz 31. janvārim pieteica trīs pretendenti – pašreizējais ģenerālprokurors Juris Stukāns, kā arī divi citi Ģenerālprokuratūras pārstāvji – prokurors Uvis Kozlovskis un virsprokurors Aivars Ostapko. Plānots, ka visus trīs kandidātus Tieslietu padome uzklausīs 9. maijā, lai pieņemtu lēmumu, kuru no viņiem virzīt apstiprināšanai Saeimā.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
15. Jūlijs
Satversmes tiesā ierosināta lieta par solidaritātes iemaksas atlaidēm
14. Jūlijs   •   11:29
Tieslietu padome izsludina atklātu konkursu uz ģenerālprokurora amatu
11. Jūlijs
Publicēts Eiropas Komisijas 2025. gada ziņojums par tiesiskumu Eiropas Savienībā
9. Jūlijs   •   17:02
Starptautiskā Krimināltiesa izdod aresta orderi par noziegumu pret cilvēci Afganistānā pret diviem Taliban līderiem
9. Jūlijs
Tiesu administrācija varēs atmaksāt kļūdainu maksājumu bez personas iesnieguma
AUTORU KATALOGS