ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

10. Janvāris 2006 /Nr.2 (405)

Kriminālprocesa izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības
2 komentāri
Dr.iur.
Jānis Baumanis
 

Latvijas Kriminālprocesa likumā (KPL), kas stājies spēkā 2005.gada 1.oktobrī, atšķirībā no Latvijas Kriminālprocesa kodeksa (LKPK), tiek reglamentēta nevis krimināllietas izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, bet gan kriminālprocesa izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības. Jāatzīmē, ka minētais institūts kriminālprocesā pastāv samērā neilgi.

Kriminālprocesa izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības

Mg.iur. Jānis Baumanis, Latvijas Policijas akadēmijas doktorants

BAUMANISMB.JPG (9486 bytes)
Foto: Boriss Koļesņikovs, “LV”

Latvijas Kriminālprocesa likumā (KPL), kas stājies spēkā 2005.gada 1.oktobrī, atšķirībā no Latvijas Kriminālprocesa kodeksa (LKPK), tiek reglamentēta nevis krimināllietas izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, bet gan kriminālprocesa izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības. Jāatzīmē, ka minētais institūts kriminālprocesā pastāv samērā neilgi. LKPK 5.4.pants, kas reglamentē krimināllietas izbeigšanu, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, Latvijas kriminālprocesā tika ieviests ar 2002.gada 20.jūnija likumu par grozījumiem LKPK, bet tajā jau ar 2004.gada 27.maija likumu izdarīti grozījumi. Ievērojot iepriekš minēto, jāatzīst, ka KPL normas, kurās tiek reglamentēta kriminālprocesa izbeigšana, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, būtu detalizēti jāanalizē.

KPL 385.panta 1.daļas 1.punkts noteic, ka kriminālprocesa virzīšana, lai izbeigtu to, nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, ir viens no sešiem pirmstiesas kriminālprocesa veidiem.

komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Anonīms lietotājs
10. Janvāris 2006 / 18:30
0
ATBILDĒT
Tikai viens literatūras avots... :)
Skats no malas
10. Janvāris 2006 / 09:58
0
ATBILDĒT
Saprotu, ka šī raksta autors ar katru savu rakstu "ievelk" keksiiti doktora graada iegushanai. Ja nopietni, tad pashvaks darbs.
visi numura raksti
Gunārs Kūtris
Skaidrojumi. Viedokļi
Izmeklēšanas tiesneši: jauns institūts kriminālprocesā
Viens no konceptuālajiem mērķiem, kas likts jaunā Kriminālprocesa likuma (KPL) pamatā, ir - nodrošināt tiesas objektivitāti. Šī visiem zināmā un starptautiskos cilvēktiesību dokumentos ietvertā prasība saistās ar vairākiem ...
Vilnis Vietnieks, Andris Guļāns
Skaidrojumi. Viedokļi
Ceturtdaļa gadsimta tiesneša amatā
Māris Markovs
Skaidrojumi. Viedokļi
Objektīvās izmeklēšanas princips
2001.gada 25.oktobrī Saeimā tika pieņemts Administratīvā procesa likums, kas stājās spēkā 2004.gada 1.februārī. Līdz ar šā likuma spēkā stāšanos Latvijā tika izveidotas administratīvās tiesas.
1 komentāri
Tiesību prakse
Objektīvās izmeklēšanas princips - interpretācija un piemērošana
Informācija
Likumu reitings
AUTORU KATALOGS