ŽURNĀLS Juridiskā literatūra

21. Augusts 2007 /Nr.34 (487)

Latvijas Satversme: skats no malas
Doc. Dr.iur.
Jānis Pleps
 

Ikviens, kurš kādreiz meklējis kādu informāciju par citu valstu konstitūcijām un to saturu, gandrīz vienmēr ir saskāries ar loģiski izskaidrojamu fenomenu - par lielvalstu konstitucionālajām iekārtām ir iespējams atrast plašu informāciju gandrīz jebkurā svešvalodā, toties mazo valstu konstitūcijām reti citu valstu tiesību pētnieki ir veltījuši uzmanību. Latvijas Satversmei kā mazas valsts konstitūcijai šajā ziņā ir bijis tipisks liktenis. Ārvalstu autorus, kuri veltījuši mūsu valsts likumu likumam lielāku vai mazāku pētījumu, iespējams saskaitīt uz roku pirkstiem.1 Tāpēc latviešu valststiesību speciālistos interesi varētu rosināt jaunais lietuviešu kolēģu projekts, kura ietvaros sniegts arī Latvijas Satversmes apskats.

Latvijas Satversme: skats no malas

Ikviens, kurš kādreiz meklējis kādu informāciju par citu valstu konstitūcijām un to saturu, gandrīz vienmēr ir saskāries ar loģiski izskaidrojamu fenomenu – par lielvalstu konstitucionālajām iekārtām ir iespējams atrast plašu informāciju gandrīz jebkurā svešvalodā, toties mazo valstu konstitūcijām reti citu valstu tiesību pētnieki ir veltījuši uzmanību.

Latvijas Satversmei kā mazas valsts konstitūcijai šajā ziņā ir bijis tipisks liktenis. Ārvalstu autorus, kuri veltījuši mūsu valsts likumu likumam lielāku vai mazāku pētījumu, iespējams saskaitīt uz roku pirkstiem.1 Tāpēc latviešu valststiesību speciālistos interesi varētu rosināt jaunais lietuviešu kolēģu projekts, kura ietvaros sniegts arī Latvijas Satversmes apskats.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Edvīns Danovskis
Skaidrojumi. Viedokļi
Līgumu iztulkošana
Līguma, kura saturs būtu tik kristāldzidrs un pilnīgs, ka nevienam līdzējam nerastos šaubas par savu tiesību un saistību apjomu un izpildi, sastādīšana droši vien ir katra jurista sapnis, tomēr jāatzīst, ka pastāv kāds visur esošs ...
1 komentāri
Baiba Rudevska
Skaidrojumi. Viedokļi
Procesuālā likuma intertemporālā piemērošana administratīvajā un civilprocesā
Pirms pievērsties Civilprocesa likuma (turpmāk - CPL) 636. panta pirmās daļas vecās un jaunās redakcijas intertemporālā konflikta risināšanai, vispirms ir jānonāk pie secinājuma, ka starp šīm divām normām tiešām pastāv šāds ...
Tiesību prakse
Par apsūdzētā aizstāvja un apsūdzētā lūgumu skatīt lietu bez pierādījumu pārbaudes
Informācija
Apspriež non bis in idem principu
Informācija
Advokātiem būs papildpienākumi
AUTORU KATALOGS