ŽURNĀLS Īsziņas

13. Jūlijs 2010 /Nr.28 (623)

Notāre atklāj krāpšanas mēģinājumu
1 komentāri

Zvērinātas notāres Laumas Šneideres birojā tika atklāta viltota pilnvara, ar kuras palīdzību krāpnieki bija vēlējušies nelikumīgi piekļūt ievērojamiem naudas līdzekļiem ārvalstu bankā, 7. jūlijā informēja Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča.

Krāpnieki L. Šneideres notāru birojā ieradušies ar pilnvaru, kas it kā sastādīta un apliecināta pie Maskavas notāra. Latvijas notārei uz iesniegtās pilnvaras pamata būtu bijis jāsastāda pārpilnvarojums, kurš dotu tiesības tālāk rīkoties ārvalstīs reģistrētai kompānijai un tās direktoram, Uzbekistānas pilsonim.

Tikai notāriem pieejamā veidā tika pārbaudīta iesniegtās pilnvaras likumība un atklāts tās viltojums. Ja krāpšanas mēģinājums netiktu konstatēts un ar viltoto pilnvaru piešķirtās tiesības tiktu nodotas tālāk, viltvāržiem būtu nodrošināta pieeja ievērojamiem naudas līdzekļiem ārvalstu bankā. Par viltojumu nekavējoties ziņots policijai.

“Modernām tehnoloģijām un īpaši informācijas apmaiņas tīkliem Eiropas valstu notariātos ir liela loma krāpniecisku gadījumu atklāšanā un konkrētu darbību novēršanā. Pirms vairākiem gadiem notariātā ieviestās sistēmas jau vairākkārt pierādījušas savu nepieciešamību. Tāpat atkal un atkal pierādās, ka Latvijas notāri ir savas nozares profesionāļi, kas palīdz ne tikai mūsu valsts pilsoņiem izvairīties no apkrāpšanas,” akcentē Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Ilze Pilsētniece.

I. Pilsētniece atgādina, ka 2009. gada nogalē notāri atklāja netipiski daudz viltotu dokumentu. Šie gadījumi vēlreiz apliecina nepieciešamību pēc saprātīgas kontroles sistēmas ieviešanas darījumos ar nekustamo īpašumu, kapitāldaļu pāreju, kā arī dāvinājumiem.

komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
16. Jūlijs 2010 / 13:29
0
ATBILDĒT
Personai ir jābūt tiesībām izvēlēties -privāts līgums vai notariāls akts, ko slēdz pie notāra!

Patiesībā viltoti dokumenti tiek atklāti arī bāriņtiesās, zemesgrāmatā, dzimtsarakstu departamentā utt. tikai tur darbinieki, atšķirībā no notāriem, par katru šādu gadījumu neslavina sevi visos plašsaziņas līdzekļos.
visi numura raksti
Andris Grūtups
Intervija
Nedomāju, ka sabiedrībai vajadzētu vairīties un slēpties no šādu tematu apspriešanas
Šīs vasaras sākumā klajā nāca zvērināta advokāta un Rakstnieku savienības biedra Andra Grūtupa sestais literārais darbs “Maniaks” (“Atēna”, 2010, 287 lpp.). (A. Grūtups ir vēl arī piecu juridiskās literatūras darbu autors ...
36 komentāri
Jānis Lapsa
Skaidrojumi. Viedokļi
Šķīrējtiesas process: aktualitātes un nepieciešamās izmaiņas
Jau vairākus gadus tiek runāts par iespējamo šķīrējtiesu regulējuma modernizāciju un reformu. Diskusijas notiek par šķīrējtiesu darbības efektivitāti, taisnīgas tiesas spriešanu šķīrējtiesas procesā un personu tiesību ...
Jānis Rušenieks
Skaidrojumi. Viedokļi
Civilprocesa likuma 41. un 44. panta problemātika
Uzmanību virsrakstā minētajiem pantiem pievērsīšu saistībā ar intelektuālo īpašumu. Vēlos atgādināt, ko tad paredz likuma 41. pants (Tiesas izdevumu atlīdzināšana): “Pusei, kuras labā taisīts spriedums, tiesa piespriež ...
3 komentāri
Sandra Kukule
Nedēļas jurists
Sandra Sondore-Kukule
4 komentāri
Kristaps Tomsons
Skaidrojumi. Viedokļi
Eitanāzijas institūta normatīvais regulējums pasaulē
Eitanāzija nereti ir pēdējā izeja cilvēkiem, kuriem dzīve ir kļuvusi par fiziskām mokām. Eitanāzijas institūts ir izsaucis asu un neviennozīmīgu cilvēku reakciju, jo šo tiesību institūtu var aplūkot no dažādiem viedokļiem – ...
AUTORU KATALOGS