Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

11. Janvāris 2011 /Nr.2 (649)

Publiskā un privātā partnerība Latvijā Eiropas Savienības kontekstā
6 komentāri
Mg.iur.
Dace Indāne
zvērinātu advokātu biroja "BDO Zelmenis&Liberte" juriste 

Latvijā par publisko un privāto partnerību (turpmāk – PPP) tiek diskutēts jau vairākus gadus, taču tikai 2009. gada 1. oktobrī stājās spēkā Publiskās un privātās partnerības likums1 (turpmāk – PPP likums). Tomēr līdz PPP likuma spēkā stāšanās brīdim PPP nebija pilnīgi svešs institūts Latvijā, jo daļēji to regulēja gan tolaik spēkā esošais Koncesiju likums,2 gan arī Publisko iepirkumu likums.3 Šobrīd PPP likumā ir pārņemtas un ieviestas prasības, kas izriet gan no Eiropas Savienības (turpmāk – ES) direktīvām, gan arī dažādiem skaidrojošajiem paziņojumiem. Līdz ar to regulējums attiecībā uz PPP ir samērā jauns un tādējādi var radīt daudz neskaidrību tā piemērošanā un pareizā interpretācijā. Šobrīd PPP likuma regulējumā ir saskatāmas vairākas būtiskas nepilnības, tostarp tādas, kas ir ne vien pilnībā nepamatotas no tautsaimniecības attīstības viedokļa, bet arī pretējas ES normatīvajiem aktiem. Līdz ar to raksta mērķis ir, analizējot PPP jēdzienu un būtību, kā arī PPP veidus, norādīt uz šīm PPP likuma nepilnībām un to iespējamo ietekmi uz uzņēmējdarbību un Latvijas tautsaimniecības turpmāko attīstību PPP jomā, kā arī piedāvāt attiecīgus risinājumus konstatēto problēmu novēršanai.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
2
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (6)
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītājs
11. Janvāris 2011 / 18:33
0
ATBILDĒT
Īsti nepiekrītu otrajam secinājumam, ka "PPP līgums pēc savas juridiskās dabas ir privāttiesisks līgums". Pārsvarā tā arī ir, bet izņēmuma gadījumos PPP līgums var būt arī publisko tiesību līgums. PPP likums sniedz atbildi par to, kādā procedūrā līgums var tikt noslēgts; bet PPP likums pats par sevi nenoteic, vai attiecīgais līgums ir privāto vai publisko tiesību līgums. To ir arī atzinis AT Senāts. PPP likuma 60.panta formulējums ir rupja likumdevēja kļūda.
Anonīms lietotājs
11. Janvāris 2011 / 14:30
0
ATBILDĒT
Attīstības plānošanas sistēmas likuma 6.panta pirmā daļa - "Izšķir šādus attīstības plānošanas dokumentu veidus: politikas plānošanas dokumenti, institūciju vadības dokumenti un teritorijas attīstības plānošanas dokumenti".
Elviss
11. Janvāris 2011 / 14:16
0
ATBILDĒT
Tagad tos sauc par attīstības plānošanas dokumentiem ;)
Es
11. Janvāris 2011 / 12:05
0
ATBILDĒT
Kas tad pastāv?
Elviss
11. Janvāris 2011 / 11:35
0
ATBILDĒT
Gribētu piebilst, ka Latvijā jau kādu laiku nepastāv tāds jēdziens kā politikas plānošanas dokumenti. Rūpīgāk ir jāseko līdzi izmaiņām normatīvajos aktos, un lai turpmāk veicas!
Pauls
11. Janvāris 2011 / 09:30
0
ATBILDĒT
Iepazinos ar secinājumu daļu. Manā skatījumā 1.2. un 6.punkts ir par vienu un to pašu jautājumu. Ja autors vēlējās konstatēt situācijas ietekmi uz tautsaimniecību, tad manā skatījumā tas nav panākts. Pārstāvot advokātu biroju, būtu jāpiedāvā skaidras atziņas un risinājumi, taču tas šķietami ir tikai vispārējs viedoklis par likuma kvalitāti.

Vēlu veiksmi turpmākā darbā!
visi numura raksti
Kaspars Druvaskalns
Skaidrojumi. Viedokļi
Kā saprast jēdzienu "ārkārtējā situācija"
Jēdziens "ārkārtējā situācija" ir minēts Nacionālās drošības likumā,1 Civilās aizsardzības likumā,2 Meža likumā,3 kā arī atsevišķos Ministru kabineta tiesību aktos, bet neviens no tiem nesniedz minētā jēdziena definīciju un ...
Edgars Pastars
Skaidrojumi. Viedokļi
Kas notiek ar tiesnešu un prokuroru atlīdzību
2011. gada 1. janvārī spēkā stājās Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā (turpmāk – Atlīdzības likums), kas paredz tiesnešu un prokuroru iekļaušanu vienotā atalgojuma sistēmā. ...
16 komentāri
Zane Veidemane-Bērziņa
Skaidrojumi. Viedokļi
Netaisnīgas cenas jēdziena piemērošanas problēmas
Raksta pamatā ir pašlaik aktuāls gadījums no autores prakses, kad kapitālsabiedrība ir apstrīdējusi Konkurences padomes tai izdoto nelabvēlīgo administratīvo aktu, ar kuru konstatēts, ka kapitālsabiedrība vairāku gadu garumā ir ...
3 komentāri
Aiva Zariņa
Nedēļas jurists
Aiva Zariņa
Notikums
Informē par Satversmes ievērošanu
AUTORU KATALOGS