2011. gada maijā tiesībsargs tikās ar Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai iepazīstinātu ar Tiesībsarga stratēģiju 2011.–2013. gadam. Papildus stratēģijā izvirzītajām prioritātēm Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija un nevalstiskās organizācijas aicināja tiesībsargu pievērst uzmanību partnerattiecību tiesiskajam regulējumam. Pēc konkrētā jautājuma izvērtēšanas tiesībsargs nosūtīja vēstuli Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Juridiskajai komisijai.
[1] Ņemot vērā neviennozīmīgo sabiedrības viedokli par konkrēto jautājumu, saskaņā ar Tiesībsarga likuma 14. pantu tiesībsargs pieņēma lēmumu izveidot konsultatīvo padomi par partnerattiecību tiesisko regulējumu (turpmāk tekstā – Konsultatīvā padome), lai, piedaloties profesionāliem juristiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, izvērtētu priekšlikumus par partnerattiecību tiesisko regulējumu, kā arī izvērtētu grozījumu nepieciešamību normatīvajos aktos.
Konsultatīvās padomes sastāvā darbojās eksperti no Sieviešu tiesību institūta, Latvijas Juristu biedrības, LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka", Latvijas Cilvēktiesību centra, Sabiedriskās politikas centra "Providus", fonda "Moral Revolution", Latvijas Ordeņu brālības, resursu centra sievietēm "Marta", kā arī tiesību zinātņu eksperti no Latvijas Universitātes, Rīgas Juridiskās augstskolas un Rīgas Stradiņa universitātes, arī pārstāvji no Valsts policijas.
Konsultatīvā padome sanākusi uz divām sēdēm, kuru laikā uzklausīti ekspertu viedokļi par partnerattiecību tiesiskā regulējuma ieviešanas nepieciešamību Latvijā.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
- Pieeja jaunākajam izdevumam
- Neierobežota pieeja arhīvam – 24 h/7 d.
- Vairāk nekā 18 000 rakstu un 2000 autoru
- Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
- Personalizētās iespējas – piezīmes, citāti, mapes