ŽURNĀLS Notikums

5. Novembris 2013 /Nr.45 (796)

Tiesnešu konferencē – par tiesu darba aktualitātēm
8 komentāri
Foto: Boriss Koļesņikovs

Piektdien, 1. novembrī, notika gadskārtējā Latvijas tiesnešu konference, kurā piedalījās 360 no kopumā 559 Latvijas tiesnešiem – no Augstākās tiesas, apgabaltiesām, rajonu (pilsētu) tiesām un zemesgrāmatu nodaļām. Uz konferenci aicināti bija arī Tieslietu padomes locekļi, Satversmes tiesas tiesneši un Goda tiesneši.

Konference aizritēja trīs daļās. Pasākumu aizsāka tiesnešu pašpārvaldes institūciju (Tieslietu padome, Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija) ziņojumi un pārskats par tiesu darba aktualitātēm saistībā ar šī gada grozījumiem likumā "Par tiesu varu", kā arī tiesnešu apmācību. Konferences otrajā daļā tiesneši noklausījās ziņojumus par Latvijas tiesu un Eiropas Cilvēktiesību tiesas mijiedarbību, kā arī uzzināja pētījuma rezultātus par korupcija uztveri tiesu darbā. Tiesnešu konferenci noslēdza tiesnešu praktiskās nodarbības grupās, kurās tika uzlabotas psiholoģiskās sadarbības, mediju komunikācijas, latviešu valodas un juridiskās latīņu valodas prasmes.

Konferenci, kas noritēja Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā, atklāja pasākuma atbalstītāju – Juridiskās fakultātes – pārstāve dekāne Dr.iur. Kristīne Strada-Rozenberga.

komentāri (8)
8 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
sponger
8. Novembris 2013 / 15:41
0
ATBILDĒT
Nu pavisam nav smieklīgi, ka (laikam)tiesnesis pārmet studentam,ka students mācās un iet paklausīties tiesnešu konferenci!
arī
8. Novembris 2013 / 10:32
0
ATBILDĒT
Kamēr tiesnešiem būs tāds (!) galvenais tiesnesis,nekas šajā pašapmierinātajā vidē nemainīsies.Lielai daļai neinteresē nekas jauns, vieglāk taču darboties gadiem ilgi pierastajā runīnā.

Cilvēkiem patiešām jālūdz Dieviņš, lai dzīve nepiespēlē nepieciešamību nonākt šo cilvēku priekšā.
parafrāze
7. Novembris 2013 / 16:41
0
ATBILDĒT
\"Esi nenoticis tiesnesis? :)

Un ko tu,nabadziņ,tur darīji? Ko mocīji sevi ar klāt būšanu,ja tas tev sagādāja tādas ciešanas..\"



Jautājums precīzāk ir šāds: \"Ko JŪS tur darījāt, nabadziņ, ja Jūs neinteresē sava darba aktualitātes? Kāpēc traucējāt topošajiem profesionāļiem apgūt papildus zināšanas?\"



Starp citu, izteikums \"uzvedies kā susļiks uz pannas\" tāpat neliecina par nosvērtu personību. Var vienīgi paust nožēlu valstij, kur par tiesnesi strādā tāds indivīds.
aleluja
6. Novembris 2013 / 16:06
0
ATBILDĒT
Slava \"riebeklim\" un \"arī bijusi zālē\",kuri beidzot norāva konferences dalībnieku liekulības maskas.Tagad zinām - Viņi:

a)sarunājās

b)lūrēja telefonos

c)Universitātē jutās kā mājās

d)daži grūstījās garderobē

d prim)dažiem bija liekais svars



Tas nu beidzot ir pateikts skaļi!Te gan vēl jāpiebilst,ka:

e)daži pusdienās izdzēra divus kompotus

f)daži tualetē pavirši mazgāja rokas

g)daži pie ieejas aulā paņēma vairāk papīra,kā viņiem bija nepieciešams

h)daži garderobē nodotā plašķa vietā pieprasīja kažoku.



Tas vairs nav paciešams!!!
arī bijusi zālē
5. Novembris 2013 / 20:41
0
ATBILDĒT
Es šoreizīt gribētu pievienoties \"riebekļa\" komentāram, jo pati daudzkārt esmu pabijusi tiesnešu konferencēs (darbs tāds), un ik reizi domāju to pašu, ko pauda riebeklis!! Ļoti bieži tiesneši tur gremdējas savas sarunās un smieklos, tiešām dzīvo telefonos un citos modernajos verķos, un pēc pirmā konferences cēliena pazūd tālēs zilajās.. Turklāt, piemēram, stāvot rindā garderobē, viņi tur jūtas kā mājās - daudziem vīriešiem tiesnešiem ir svešas elementāras pieklājības normas (teiksim, brīvi var pagrūstīt sievietes, kas pagadās ceļā, un nav pat jāatvainojas); tāpat nav svarīgi, kur rindai gals, jo viņi vienkārši savu mēteli iet nodot bez rindas.

Un čalošana zālē patiešām ir neciešama. Tādēļ ceru, ka visi tie, kas sevi atpazīst šajās darbībās, patiešām kaut mazliet nokaunēsies.
smieklīgi (nedaudz)
5. Novembris 2013 / 20:05
0
ATBILDĒT
Esi nenoticis tiesnesis? :)

Un ko tu,nabadziņ,tur darīji? Ko mocīji sevi ar klāt būšanu,ja tas tev sagādāja tādas ciešanas,ka nu uzvedies kā susļiks uz pannas?

Caps Lock liecina par nenosvērtu personību,iespējams,pat ar nopietniem traucējumiem.Atslābsti.
riebeklis
5. Novembris 2013 / 18:55
0
ATBILDĒT
Kur jūs tik skaistu bildi žurnālam ņēmāt??? Pēc pusdienu pārtraukuma rindas bija pustukšas, pat studentiem bija iespēja klātienē paklausīties, piemēram, Emīla Plaksina uzstāšanos. Turklāt, kad Ministru kabineta pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās biroja darbinieks teica: \"Pienācis laiks, kad neviens tiesnesis nevar būt drošs par to, ka pēc viņa sprieduma netiks iesniegta sūdzība Eiropas Cilvēktiesību tiesā,\" zālē valdīja troksnis - dažas klātesošās spaidīja mobilos tālruņus, paralēli vāvuļojot, citi nobaroti indivīdi savukārt skaļi sarunājās. ATCERIETIES TO, KAD SAVĀS TIESU SĒDĒS PIEPRASĪSIET JUMS NEPIENĀKOŠOS CIEŅU!
Seskis
5. Novembris 2013 / 10:17
0
ATBILDĒT
Lai nodrošinātu tiesas procesa nepārtrauktību, tiesas nolēmumu sistematizāciju un analīzi varētu uzticēt tiesu darbiniekiem.

Nav noslēpums, ka tiesu darbinieki, ņemot vērā salīdzinoši nelielo atalgojumu, brīvajā laikā piestrādā privātuzņēmumos, kur sastāda pieteikumus, prasības pieteikumus, apelācijas sūdzības un citus dokumentus.

Tātad process notiek secīgi, piemēram, tiesneša palīgs vakarā sastāda pieteikumu/prasības pieteikumu, nākošajā rītā iesniedz tiesā un pats sastāda lēmuma projektu par lietas ierosināšanu. Tālākajā procesā tiesu darbinieks sastāda lēmumu projektus par paša pieteiktajiem lūgumiem, visbeidzot sastāda sprieduma projektu, pēc tiesneša akcepta pievieno Tiesu informācijas sistēmā un anonimizē. Pēc tam nepieciešamības gadījumā iesniedz arī apelācijas sūdzību par savu spriedumu. Ņemot vērā tiesu darbinieku biežo mainīgumu, ir gadījumi, kad tiesu darbinieks augstākā instancē skata sevis iesniegto apelācijas sūdzību par savu spriedumu. Būtu tikai loģiski, ka tiesu darbinieks pats arī sistematizētu un analizētu savus nolēmumus, tā teikt, kontrolētu pats sevi un izvērtētu, kur ir pieļautas kļūdas - pieteikuma iesniegšanas procesā, spriedumā vai apelācijas sūdzībā.

Kas attiecas uz supervīziju par latīņu valodas nepieciešamo lomu, jāsaka,- tā nav nekāda ekstravagance, ka tiesneši un tiesu darbinieki darba dienu uzsāk ar sveicienu tiesu augstākajam mēdijam Bičkoviča kungam skaidrā latīņu valodā - Ave, Bičkovič, moritūrī Tē salūtant!
visi numura raksti
Artis Stucka, Rita Elksniņa
Skaidrojumi. Viedokļi
Pašvaldības principa ģenēze
Pašvaldības principa ģenēzei pašvaldību tiesību teorijā līdz šim ir pievērsta samērā neliela uzmanība. Vairumā gadījumu pētījumos samērā virspusēji tikusi aprakstīta Latvijas pirmā neatkarības perioda pašvaldību sistēma, ...
11 komentāri
Jānis Stradiņš
Skaidrojumi. Viedokļi
Piezīmes par nacionālo identitāti, Satversmes preambulas projektu un latviešu nācijas likteni
Esmu uzaicināts izteikties par Dr. Egila Levita piedāvātās Latvijas Satversmes preambulas iespējamo tekstu. E. Levits ir izcils Eiropas mēroga jurists, un viņa izstrādātais teksts, saprotams, no juridiskā viedokļa ir meistardarbs, par ko ...
1 komentāri
Informācija
"Jurista Vārda" pētniecisko darbu konkursa noslēguma pasākums
Žurnāla “Jurista Vārds” astotā pētniecisko darbu konkursa noslēguma pasākums notiks 2013. gada 12. novembrī pulksten 16.00 Latvijas Tiesnešu mācību centrā – Mārstaļu ielā 19, 3. stāvā. Pasākuma laikā konkursa komisija ...
Ekonomikas ministrija
Tiesību politika
Uzņēmējdarbībai draudzīgāka valsts, bet strīdu izšķiršana joprojām ilga
Jaunākajā Pasaules Bankas Doing Business 2014 pētījumā, kura atskaites periods ir no 2012. gada 2. jūnija līdz 2013. gada 1. jūnijam, 189 valstu konkurencē Latvija ierindota augstajā 24. vietā, kas ir par pozīciju augstāk nekā ...
Aleksandrs Berjozkins
Skaidrojumi. Viedokļi
Prasības pirmšķietamās pamatotības izvērtēšanas robežas prasības nodrošināšanas stadijā
Prasības nodrošināšanas stadijā tiesai nav jākonstatē, ka prasības apmierināšanas iespējamība ir lielāka par tās noraidīšanas iespējamību. Tiesību normu piemērotājiem civilprocesuālās tiesvedības ietvaros minētā tēze ...
AUTORU KATALOGS