Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Intervija

22. Decembris 2015 /Nr.50/51 (902/903)

Esam izdarījuši 60 procentus no valdības deklarācijā plānotā
Dzintars Rasnačs intervijā JURISTA VĀRDAM
1 komentāri
Dzintars Rasnačs: "Ja runā par valdības deklarācijā un rīcības plānā noteikto mērķu sasniegšanu, jāteic, ka aizvadītajā laikā esam paveikuši apmēram 60 procentus no tā, kas bija iecerēts četros gados."
Boriss Koļesņikovs

Pirms pāris nedēļām tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs valsts augstākajām amatpersonām nosūtījis vēstuli, tajā uzsverot, ka "vēlos iedibināt jaunu tradīciju valsts pārvaldē – līdz ar Ministru prezidenta paziņojumu par demisiju katram ministram sniegt pārskatu valsts augstākajām amatpersonām par paveikto savu pilnvaru laikā un turpmāk veicamajiem būtiskākajiem uzdevumiem nozarē". Tā kā šīs iniciatīvas aizsākums sakrīt ar gada izskaņu, šajā "Jurista Vārdā" apkopoti fakti un viedokļi par situāciju tieslietās 2015. gadā, tostarp Tieslietu ministrijas sagatavotā atskaite, žurnāla lasītāju aptauja un individuālu juristu komentāri. Šai gada pārskatā iekļaujas arī "Jurista Vārda" saruna ar tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
23. Decembris 2015 / 14:35
0
ATBILDĒT
Par maksātnespējām runājot. Nu redz kā sanāca, panaceja pret visām problēmām –valsts amatpersonas statusa noteikšana administratoriem, nebūs realizējama. Būšot jāpāriet pie plāna B –lai administratorus stingāk uzraugot Ekonomikas policija. Citāts:
"Ārvalstu investoru padomei Latvijā ir šokējošs pētījums, kas tiks publicēts nākamā gada sākumā, par šiem riska faktoriem un to maksātnespējas administratoru skaitu, kas ir iesaistīti šajos riskos. Tās ir dažādas manipulācijas maksātnespējas procesā, kuras palielina negodīgas rīcības un daļēji pat korupcijas risku. Ja no visas cunftes kopumā ir 177 administratori, ar kuriem šie riski lielākā vai mazākā mērā ir saistīti, tad tas ir vairāk nekā nopietni. Šajā pētījumā ir rūpīgi vērtēti konkrēti administratori un analizēta viņu darbība, līdz ar to konkrētie riska faktori ir gan identificēti, gan uzskaitīti.
Ja ir šādi identificēti riski, kurus var sasaitīt ar konkrētām personām, kādēļ tam neseko attiecīga rīcība? Kur ir kriminālprocesi, kas izriet no valsts īstenotās uzraudzības?
Valsts policija ar to reāli netiek galā. Tāpēc gribam, lai te ir valsts amatpersonas statuss un lai viņi ir zem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja palielināmā stikla."
Jautājums –vai tiek gaidīts, ka policija atņems šiem 177 administratoriem sertifikātus (vai varbūt bija cerība, ka to izdarīs KNAB)? Bet varbūt, ja šo 177 administratoru vairs cunftē nebūtu, tad izrādītos, ka problēmu arī vairs nav un nekādi likumi nav jāgroza un papildus uzraudzība nav nepieciešama?!
visi numura raksti
Jurista Vārds
Aptauja
Situācija Latvijas tieslietās 2015. gadā: piesardzīgs pozitīvisms
Žurnāls "Jurista Vārds" aicināja Latvijas juristus piedalīties aptaujā un paust savu viedokli par norisēm tieslietās aizvadītajā gadā. Procesi tieslietu nozarē 2015. gadā kopumā novērtēti ar 6, kas ir nedaudz virs viduvēja ...
1 komentāri
Dina Gailīte, Dace Šulmane
Notikums
Aizritējusi Satversmes tiesas konference
Pirms 19 gadiem, 1996. gadā, Latvijā sāka darboties jaunizveidotais konstitucionālais uzraugs – Satversmes tiesa. Tieši 6. decembris tiek uzskatīts par šīs institūcijas darbības sākumpunktu, jo tad tiesneša zvērestu deva četri ...
Aptauja
Šis gads Latvijas reģionu juristu vērtējumā
Liela daļa mūsu žurnāla lasītāju – advokāti, notāri, tiesu izpildītāji, pašvaldību juristi, dažādu uzņēmumu darbinieki utt. – dzīvo Latvijas reģionos. 2015. gada decembrī reģionu juristus aptaujājām par šo gadu jurista ...
Dina Gailīte
Juridiskā literatūra
Divas jaunas grāmatas kriminālprocesa tiesībās

Pagājušajā nedēļā, 16. decembrī, Latvijas Universitātē tika svinēta Kriminālprocesa likuma (KPL) pirmā desmitgade: notikumam par godu tika atvērtas divas grāmatas un norisinājās zinātniska konference.

1 komentāri
Tieslietu ministrija
Tiesību politika
Vēlas paredzēt zvērinātu notāru tiesības reģistrēt laulības
Pirms pāris nedēļām, 9. decembrī, Tieslietu ministrija Ministru kabinetā ir iesniegusi grozījumus Civillikumā, Notariāta likumā un Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumā, kas noteic zvērinātu notāru tiesības reģistrēt laulības ...
AUTORU KATALOGS